Актуально Розслідування

Новий очільник аеропорту “Бориспіль”: батько в ДНР, сумнівні зв’язки

Наглядова рада держпідприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” (Київ) за результатами відкритого конкурсу на посаду генерального директора визначила переможцем Олексія Дубревського.

Згідно з повідомленням Міністерства інфраструктури України, Дубревський має 15-річний досвід роботи у сфері управління авіаінфраструктурою. Зокрема, у різні періоди він працював у LufthansaAG, КП “Міжнародний аеропорт Донецьк ім. С.С. Прокоф’єва”, “Міжнародний аеропорт Рас-Ель-Хайма” (ОАЕ). В останні два роки обіймав посаду директора КП “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя”.

Згідно з декларацією Дубревського, йому та членам його сім’ї належить три квартири в окупованому Донецьку. Його дружина володіє автомобілем BMW 320I 2016 року. У 2020 році зарплата Дубревського на посаді директора аеропорту Запоріжжя склала 511 тис. грн (42,6 тис. грн на місяць). Дубревський також задекларував $80 тис., 10 тис. євро та 108 тис. грн готівкових коштів.

Батько Олексія Дубаревського, Юрій Дубаревський залишився в окупованому Донецьку й очолює інститут фізичної культури і спорту. Цікаво, як він пройшов спецперевірку перед оголошенням результатів конкурсу.

Коли він очолював Запоріжський аеропорт, то місцеві активісти звинувачували його в лобіюванні бізнес інтересів пов’язаних з власниками комбінату “Запоріжсталь”. Кандидатуру Дубревського молодшого лобіювали особисто генеральний директор “Запоріжсталь” Ростислав Шурма та його товариш Руслан Божко. Ростислав Шурма з 2006 року працює в групі Метінвест, власниками якого є Ринат Ахметов та Вадим Новинський.

Після перемоги Дубаревського, обслуговуванням літаків та вантажними перевезеннями в аеропорту “Запоріжжя” займаються фірми з орбіти комбінату Запоріжсталь. Наприклад, ТОВ «Вантажний термінал Запоріжжя» Руслана Божко орендує всі вантажні склади аеропорту за копійчаною вартості. Інша фірма Шурми-Божко ТОВ «Запорізька хендлінгова компанія», почала руками Дубревського заробляти в аеропорту Запоріжжя на обслуговуванні всіх літаків. На прибиранні салонів літаків, їх заправки, подачі трапу, доставки пасажирів і т.д.

%d блогерам подобається це: