Актуально Розслідування

Хто курує нелегальні перевезення на Прикарпатті – розслідування

Екс-депутат Івано-Франківської міської ради, Гарасимко Іван Михайлович, покриває нелегальних пасажирських перевезень та налагодив систему поборів з вантажних перевізників. Хоче закріпитися на посаді.

«Злидар-заробітчанин» Гарасимко

Традиційно автомобільні перевезення можна поділити на два блоки – пасажирські та вантажні. Контроль за ними здійснює такий орган як Державна служба України з безпеки на транспорті (простими словами – «Укртрансбезпека), що має свої структурні підрозділи в усіх областях України.

Часто, через жадібність і бажання наживи та відсутність контролю (на місцях в цих органах керівництво відповідає перед самим собою), в цих органах процвітає корупція. Так і сталося в Івано-Франківській області, де т.в.о. заступника начальника Управління Державної служби з безпеки на транспорті Гарасимко Іван Михайлович, організував тіньову схему заробітку, як на пасажирському так і на вантажному напрямках.

В 2015-2020 роках, Гарасимко був депутатом Івано-Франківської міської ради, від політичної партії «Самопоміч». Особливою діяльністю на посаді не запам’ятався, проте увійшов до негласного списку «злидарів» Івано-Франківської міської ради. За рік, він в середньому декларував 50 тис. грн заробітку, проте мав заощаджень 61 тис. доларів США.

Походження таких великих заробітків, Гарасимко пояснив тим, що був з дружиною «на заробітках». Проте, навіть якщо так, влаштовувати своє життя та займатися легальним бізнесом, не дивлячись на законну можливість, навіть будучи депутатом місцевої ради, Гарасимко не став. Натомість, за час депутатства він посприяв тому, що його кум отримав в оренду велику кількість автомобільних парковок, від міської ради, майже за безцінь.

В 2019 році, Гарасимко невдало балотується на позачергових парламентських виборах до Верховної Ради по мажоритарному округу №83. Проте, це не стало для нього трагедією, адже вже в 2020 році Гарасимко обіймає посаду т.в.о. заступника начальника Управління Державної служби з безпеки на транспорті в Івано-Франківській області, начальника відділу державного контролю та нагляду на вантажному транспорті.

Нахабні нелегали «окуповують» центр міста і не бояться закону

Всім нам нажаль знайомі «нелегали-перевізники», неформальні посадкові майданчики є в кожному місті. Зазвичай їх називають «часніками», проте приватні перевезення здійснюють і підприємці на легальних автостанціях, яких є чимало в кожному місці.

Так в Івано-Франківській області діє група нелегальних перевізників, під покровительством Гарасимко. В м. Івано-Франківськ вони «базуються» в самому центрі на розі вулиць Тринітарської і Шеремети. Вони здійснюють поїздки по всій області, зокрема в Долину, Коломию, Надвірну і Богородчани. Ці нелегали часто конфліктують з ліцензованими перевізниками, проте не бояться ні поліції, ні «Укртрансбезпеки» посилаючись на наявність в них «даху» з боку т.в.о. заступника начальника «Укртрансбезпеки» в Івано-Франківській області Гарасимко Івана Михайловича. Крім, цього вони фактично захопили пішохідну зону в центрі Івано-Франківська, зробивши там «автостанцію» та не є зареєстрованими, тобто не несуть відповідальності, не платять податки і нічого не гарантують. Їх нелегальні «автостанції» є в усіх районних центрах області.

Вантажні перевезення потерпають від поборів «розбійників з великої дороги» з Укртрансбезпеки

Щодо вантажного транспорту то ситуація з корупцією є дещо іншого. Якщо, пасажир «нелегалів» робить це на свій страх і ризик, але має альтернативу в офіційних перевізників, то побори на пунктах вагового контролю є неминучими.

Вантажний трафік в області ділиться на дві категорії. З одного боку це транзит, вантажного транспорту по області, з іншого боку діяльність ключових підприємств, з виробництва будматеріалів, видобутку надр та деяких інших сфер.

«Транзитників» на пунктах вагового контролю банально «розводять», адже ваги налаштовані таким чином, щоб показувати масу вищу за допустиму. І в цьому випадку не допомагає ніяка накладна від водія. Працівники відділу державного контролю та нагляду на вантажному транспорті, що підпорядковані Гарасимко, банально вимагають з водіїв 2000 тис. гривень за безперешкодний проїзд, або погрожують штрафами.

Щодо місцевих підприємств, що здійснюють регулярні вантажні перевезення, в рамках своєї діяльності, застосовується принцип «абонементу» в розмірі 15-20 тис. гривень на місяць, що гарантує повну відсутність нагляду з боку підлеглих Гарасимка на місяць. Купуючи такий «абонемент» перевізник отримує «зелене світло» на те що порушувати вагові норми, в результаті чого новенькі, щойно зроблені дороги будуть понищені за декілька років.

Наразі Гарасимка намагається закріпитися на посаді, вигравши конкурс на посаду начальника Управління Державної служби з безпеки на транспорті в Івано-Франківській області. Це дозволить йому безперешкодно «працювати» декілька наступних років.

Діяльність на посаді Гарасимка І.М. має стати об’єктом розслідування правоохоронців, під призмою уваги громадськості та народних обранців. Але якщо чиновники в Києві вирішать все ж таки віддати перемогу в конкурсі Гарасимку, то стане зрозуміло яким чином це сталося.

На прикладі Івано-Франківської області, можна сказати, що всі позитивні дії у вигляді «Великого будівництва», ремонту, реконструкції і будівництва інфраструктури, можуть зійти на нівець. Якщо, цю схему не зупинити, то мільйони гривень платників податків вкладені в будівництво доріг будуть викинуті на смарку, пасажири «нелегалів» будуть і далі грати в «рулетку» зі своїм життям, відправляючись в дорогу на несправному транспорті з не здоровими водіями, а Гарасимко та його поплічники, будуть набивати кишені.

%d блогерам подобається це: