Важливо Розслідування

Дитячий санаторій у Львові віддали під житлову забудову

Депутати підтримали проєкт ухвали Львівської міської ради про надання дозволу на розроблення детального плану території у районі вул. Є. Коновальця, вул. Житомирської, вул. Гіпсової, вул. Г. Семирадського сьогодні, 20 травня, під час засідання сесії

Про це повідомляє видання dilo.net.ua

Причому голосування було два. Спочатку проєкт не набрав достатньої кількості голосів, ухвала не була прийнята. Проєкт ухвали не підтримали «Самопоміч», натомість голоси дали «Європейська солідарність», «Голос», «Варта» і «Свобода».

Однак згодом, в кінці засідання, депутати переголосували це питання і рішення було прийняте. 

Мова йде про плани ТОВ «Констракшн Проект» збудувати житловий будинок в історичному ареалі за адресою вул. Коновальця, 114-116. Як повідомляли «Наші гроші. Львів», згідно з реєстром нерухомості, «Констракшн Проект» не володіє жодною нерухомістю, але зареєстроване в будинку на вул. Коновальця, 116. За цією адресою є будівлі Комунального дитячого ревмокардіологічного санаторію, які продала Львівська облрада. Ділянка санаторію має площу 0,4426 га і відноситься до лікувальної зони.

За ці та інші будівлі медичних закладів триває судовий спір між Львівською облрадою та Львівською міськрадою, яка вважає ці приміщення своїми.

Із реєстру нерухомості «Наші гроші. Львів» з’ясували, що з лютого власником будівель на вул. Коновальця, 114 і 116 стало ТОВ «Скай дістрікт», власником якого є Олександр Фтомін (80%), бенефіціар «КУА «Авалон груп». А також по 10% володіють АТ «ЗНВКІФ «Адамант» і АТ «ЗНВКІФ «Камет».

Щодо заявника, то «Констракшн Проект» зареєстрували лише 28 квітня цього року. Того ж дня фірма звернулася до міськради з проханням про розробку ДПТ, 12 травня за погодження проекту ухвали проголосувала депутатська комісія архітектури, а вже 14 травня питання включили в порядок денний засідання сесії. Одноосібним власником і директором фірми є адвокат із село Чернилява Яворівського району Артур Прійма, який був підписантом ТОВ «Авалон Констракшн».

Про перебіг голосування розповів львівський журналіст Андрій Дрозда:

“Сьогодні на сесії Львівської міської ради ненаситні бариги з фракції “ЄС” знову всіх розвели і нагнули. У порядку денному було питання про надання дозволу на розроблення детального плану території у районі вул. Коновальця, Житомирської, Гіпсової, Семирадського. У документі закладені інтереси групи забудовників “Авалон Груп”, які, м’яко кажучи, не чужі люди бізнес-групі Козловського і всій фракції “ЄС”.

Забудувати збираються територію дитячого ревмокардіологічного санаторію на Коновальця, 116. Санаторій у приватні руки продала Львівська обласна рада ще за головування іншого бариги з “ЄС” Олександра Ганущина. Тепер ЛМР у судах доводить, що це приміщення комунальне і належить громаді міста. Ще раз: йдеться про приміщення охорони здоров’я дітей, в історичному районі, щодо якого триває судовий процес. Попри це на місці історичної вілли з зеленим подвір’ям може з’явитися новий “Авалон” на сім поверхів. Сьогодні “єсівці” протиснули це питання через шантаж. На першому голосуванні їм забракло всього три голоси. Однак депутати “ЄС” теж передбачливо провалили низку важливих питань. Зокрема, про погашення заборгованості перед ТзОВ “Балтом Україна”. Борг висить ще з часів Євро-2012. Наприкінці сесії депутати від “ЄС” озвучили ультиматум. Мовляв, дайте нам повернутися до питання по Коновальця, тоді проголосуємо погашення боргу. Для повернення до провалених питань потрібно дві третини голосів. У такий спосіб “ЄС” отримала можливість переголосувати за будівництво “Авалону” на Коновальця.З другого разу голосів вистачило – 35 “ЗА”. “Самопоміч” знову не дала жодного голосу. “Голос” теж дав нуль голосів. Хоча першого разу ця фракція дала три голоси за забудову. Наприклад, депутат Ігор Шолтис спочатку голосував “ЗА”, а в кінці сесії вже “ПРОТИ”. А от на користь забудовників та “єсівців” свою позицію змінили депутати фракцій ВАРТА та “Свободи”. За руйнування вілли і забудову “Авалону” голосували депутати Кошулинський, Тягнибок, Мельничук і секретар ради Лопачак. Потім вони на каналі НТА будуть розповідати, як жахливо забудовують місто за Садового. Як і голова фракції “ЄС” Адамик, який був диригентом цього голосування. З ВАРТИ за скандальне питання проголосували “борці” за інтереси громади Веремчук, Зінкевич та інші. Цікаво, чи заветує це питання міський голова”.

%d блогерам подобається це: