Важливо Розслідування

Організатори польотів у Крим ведуть успішний бізнес в Україні

Пегас Туристик» (Pegas Touristik)- російський туроператор зі штаб-квартирою у Москві. Її заснували ще у 1994 році. Цей оператор представлений також у Білорусі, Грузії, Казахстані та Україні.

Туроператор надає послуги з організації відпочинку у понад 22 країнах, основними напрямками вважаються Єгипет та Туреччина. Саме ці країни наші громадяни здебільшого обирають, коли мова йде про відпочинок на пляжах за кордоном.

Про це повідомляє видання dilo.net.ua

В Україні цей туроператор зареєстрований як ТОВ «Пегас Туристик», основними бенефеціарами якої є: Дмитро Карякін, з часткою у 5% та два громадяни Туреччини – Аданир Алі Ірен, частка якого також складає 5%. Головний співвласник – Акпинар Рамазан, йому належить 90% компанії.

На теренах нашої країни є декілька десятків компаній-партнерів, які продають тури від туроператора Пегас Туристик. Основний офіс знаходиться у Києві та, як видно з ресурсу «Юконтрол», ТОВ «Пегас Туристик» має три основні філії: Харкові, Одесі та Львові.

До чого тут окупований Крим та авіаперельоти?

Повернемось до основного власника ТОВ «Пегас Туристик» з часткою у 90% Акпинар Рамазана.

Акпинар Рамазан володіє «PEGAS TOURISTIK UK LIMITED», яке зареєстроване у Великій Британії.

Частка Акпинар Рамазана в британській компанії згідно реєстру складає від 75% до 100%. Саме ця компанія є єдиним власником російського OOO«Пегас Туристик».

Ми не стверджуємо та не робимо висновків, що це є якимось чином протизаконно, цікаве в цій історії продовження. Російська OOO«Пегас Туристик» є основним власником авіакомпанії ООО «Северный Ветер», що на ринку відома як Nordvin Airlines.

Як зазначає сайт авіакомпанії у своїх матеріалах, Акпинар Рамазан займає пост голови ради директорів цієї авіакомпанії. Nordvin Airlines регулярно порушує повітряний простір України, а тим часом її власник спокійно заробляє гроші в Україні. Купити квитки на рейси до Сімферополя, які здійснює ця компанія, можна вільно через різні сервіси з продажу авіаквитків.

Ще один цікавий факт: Nordvin Airlines у 2016 році перемогла у тендері на співпрацю з ООН, для виконання миротворчих місій у Африці. Тобто ООН співпрацює з компанією, яка безпосередньо порушує резолюцію ООН, оскільки регулярно порушує повітряний простір України.

«Згідно з Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України №68/262 від 27 березня 2014 року повітряний простір над Кримом закритий для руху повітряних суден у зв’язку з окупацією півострова Росією та неможливістю України забезпечувати безпеку у небі над АР Крим. Однак від початку анексії російські авіакомпанії встановили незаконне регулярне авіаційне сполучення з єдиним діючим в Криму аеропортом Сімферополя, щоденно порушуючи повітряний простір і державний кордон України на тимчасово окупованій території».

До речі, літак, яким користувалася «Організація об’єднаних націй» раніше належав ТОВ «Авіалінії Харкова».

ТОВ «Авіалінії Харкова» належать українській ТОВ «Пегас Туристик». Зараз компанія Авіалінії Харкова не здійснює жодних рейсів, хоча декілька разів в медіа з’являлась інформація про наміри відновити перельоти. Компанія зареєстрована та не перебуває в процесі припинення.

Отож, основний власник як українського, так і російського «Пегас Туристик» заробляє гроші на материковій Україні та володіє авіакомпанією, яка працює в окупованому Криму, порушуючи повітряний простір України, та ще й виграє тендери ООН, резолюції якої порушує постійно.

%d блогерам подобається це: