Важливо Події

Фукс хоче рейдернути OBOZREVATEL

Редакція інтернет-видання «Обозреватель» звинувачує бізнесмена Павла Фукса в спробі рейдерського захоплення видання. Для захисту від атак редакція публічно звернулася до президента Володимира Зеленського, колег-журналістів, правозахисників і народних депутатів, а також в РНБО, диппредставництва демократичних держав і Вищу раду правосуддя.

Видання пов’язує спробу захоплення з публікацією матеріалів про схеми олігарха, який працював і в Україні, і в Росії.

Публікації виходили упродовж декількох років і стосувались, зокрема: плану «мирного врегулювання» в Донбасі на умовах Росії; отримання контролю над нафтогазовою галуззю країни, яка раніше належала оточенню Януковича; спроб отримати від Київського метрополітену 2 млрд. гривень штрафу заднім числом.

«Протягом двох років ми збирали інформацію про те, чиї борги скуповував Фукс, як йому діставались підприємства, за що його заочно заарештували в Росії, чи дійсно у нього залишилися зв’язки з російськими спецслужбами», – йдеться у зверненні журналістів.

У відповідь Фукс подавав до суду на видання і виграв процес. Редакція «Обозревателя» з рішенням суду не згодна, але не може виконати його – ані сам бізнесмен, ані його юристи не надали реквізити, не звернулись до виконавчої служби, як це прийнято у таких ситуаціях.

Тепер юристи бізнесмена намагаються довести в Господарському суді Київської області, що компанія-видавець ТОВ «Золота середина» не здатна заплатити призначену судом компенсацію, домагаючись її банкрутства і блокуючи будь-яку можливість виконати рішення суду, стверджують журналісти. За їхніми даними, війна з виданням коштувала Фуксу 2 мільйони доларів, які той має намір отримати назад.

На думку редакції, інтерес Фукса до видання також пояснюється санкціями проти телеканалів ZiK, NewsOne і «112 Україна», формальним власником яких був депутат ОПЗЖ Тарас Козак, а фактичним – голова політради партії Віктор Медведчук.

Також у Павла Фукса давній конфлікт з Михайлом Бродським – власником «Обозревателя».

Фукс відомий своєю близькістю з ОПЗЖ, багато джерел навіть називають його одним з інвесторів Опоблока. Після відомого рішення РНБО про санкції щодо трьох медведчуківських каналів, проросійському лобі, судячи з усього, знадобилося оновити портфель медійних активів.

Редакція «Обозревателя» просить Раду нацбезпеки і оборони звернути увагу на ще одну загрозу інформаційному ринку, що виходить «від п’ятої колони і недореформованої судової системи країни.

Раніше повідомлялося, що РНБО ввела санкції проти Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк, цивільної дружини депутата ОПЗЖ Тараса Козака, який потрапив під санкції раніше.

%d блогерам подобається це: