Важливо Події

Львівський депутат забудовує територію дитячого садочка котеджами

Ексдепутат вирішив забудувати територію дитячого садочка приватними будинками, – пише видання dilo.net.ua

Будучи депутатом Рудненської селищної ради Залізничного району Львова, а згодом і депутатом Львівської міської ради, Олександр Клюс отримав земельну ділянку площею 0,8 га (кадастровий № 4610165500:01:004:0036) для будівництва та обслуговування приватного дошкільного закладу (дитячого садочку) в смт.Рудно по вул.Міцкевича,1а.

Ділянку політик отримав в оренду терміном на 25 років, яку згодом викупив та розділив на 8 частин. Одну з них продавав за 48 тисяч доларів США. Зрештою, за всі землі міг би отримати близько 350 тисяч доларів США. Ціна справді приваблива, адже тут і асфальтована дорога, поруч усі необхідні комунікації, а ще: парк, школа, банк, магазини, мінімаркет та автобусна зупинка.

Як видно з оголошення, власник землі Олександр Клюс здійснив зміну цільового призначення земельної ділянки. Саме це і зацікавило слідчі органи поліції.

Майже через місяць після того, як за цю історію взялись правоохоронці, Рудненська селищна рада скасувала містобудівні умови і обмеження забудови даної земельної ділянки. Таким чином, мабуть, хотіли показати, що до цих оборудок із землею стосунку не мають.

Як видно з рішення, на ділянці садка мали збудувати шість будинків на чотири поверхи. Зараз більшість земельних ділянок, на які була поділена земля під садочок, належать Олександру Клюсу, ще в трьох – інші власники. Зрештою, поки триває судова тяганина, на ділянці вже виросли котеджі.

Також обленерго оголошувало тендер на підключення до мережі трьох об’єктів нерухомості на цій ділянці, проте дитячим садочком не є жодна з них.

“Клюсу Олександру виділили землю для будівництва садочку. Однак, мешканці помітили, що на цій території вирубують дерева. Одразу виникли питання – хто ці люди і для чого вирубують дерева. Виявилось, що це новоспечений власник однієї з частин землі, яка виділялась під садок. Як стало відомо, Клюс Олександр дивним чином приватизував всю ділянку та частинами продавав її іншим людям. Зараз ми будем дізнаватись як так сталось, бо це очевидне шахрайство”, – розповів Андрій Драган, мешканець смт. Рудне.

У цій справі на захист Олександра Клюса стала авторитетна адвокатська компанія «MILLER», в якій працює дочка Олександра Клюса, Марія Клюс, засновником та керівником цієї компанії є Масі-Мустафа Найєм.

Саме Масі Найєм представляє інтереси Олександра Клюса у справі щодо незаконної зміни цільового призначення землі, яка була віддана в оренду під будівництво дитячого садочку, а не приватних будинків. У січні 2021 року Найєм в ролі адвоката звернувся до суду з клопотанням скасувати арешт на дані земельні ділянки.

У задоволенні клопотання, поданого в інтересах Клюса Олександра, Масі Найєму було відмовлено. Ця ухвала оскарженню не підлягає.

Олександр Клюс був депутатом 6 скликання Львівської міської ради та членом комісії землекористування, тому добре знає механізми виведення земельних ділянок. У 2016 році у нього суд вилучив газовий пістолет, бо Олександр Романович його не перереєстрував. Займається спільно з сім’єю ресторанним бізнесом. У Рудному родина володіє рестораном «Стожари».

У Східниці Олександр Клюс має у власності готельний комплекс «Леонтія», названий в честь дружини, Клюс Леонтії, та декілька земельних ділянок під ним.

Джерело: dilo.net.ua

Раніше повідомлялося, шо Львівську залізницю очолив мільйонер який ніколи не займався бізнесом.

%d блогерам подобається це: