Важливо Події

Мільярдні збитки Украероруху спричинені його керівництвом

Збитки “Украероруху” в 2020 склали понад 1 млрд гривень. Підприємство скоротило витрати на персонал, фінансування проектів, не економлячи при цьому на зарплатах керівництва.

Збитки ДП “Украерорух” фіксуються другий рік поспіль, а отже, списувати занепад виключно на пандемію COVID-19 – некоректно.

Повідомляє Антикорупційний блокпост з посиланням на звіт організації StateWatch.

Реальних причин кризового стану ДП декілька: нарахування дебіторської заборгованості на суму 1,3 млрд грн з боку приватної авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, яка знаходиться в орбіті олігарха Ігоря Коломойського і відсутність практичних кроків з боку адміністрації підприємства щодо вирішення цієї проблеми. А також – відсутність повноцінного професійного керівника в “Украерорусі”.

З жовтня 2019 підприємство не має повноцінного керівника. Відомством керує в. о. директора Андрій Ярмак, якому колектив Украероруху висловив недовіру із формулюванням “через неефективність керівництва підприємством і відсутності професіоналізму”

Крім того, профспілка підприємства більше року вимагає від Міністерства інфраструктури України призначити і провести відкритий конкурс на заміщення посади директора. Ці вимоги з боку міністра Владислава Криклія залишаються проігнорованими.

Є всі підстави вважати, що Ярмак призначений незаконно. Тому, що він не має мінімально необхідного досвіду роботи на керівних посадах. Згідно із законодавством, цей термін має складати не менше 5 років, в той час, як у Ярмака такого досвіду – менше року. Питання про причини, за якими міністр Криклій пішов при призначенні в.о. директора “Украероруху” на перевищення службових повноважень і ймовірно посадовий злочин, профільний комітет ВР має намір досконально вивчити.

Раніше повідомлялося, що заступника директора Украероруху затримано за шахрайство.

%d блогерам подобається це: