Події

Італія наклала штраф на Facebook

Італійський регулятор оштрафував на 7 млн євро компанію Facebook за невиконання розпорядження щодо поводження з даними користувачів.

Штраф наклали за “невиконання розпорядження припинити неналежне поводження з даними користувачів та за неопубліковану заяву про виправлення, як того вимагав регулятор”.

В Італії вирішили, що Facebook повинен був ще на етапі реєстрації попереджати користувачів, що буде збирати дані про їхню активність з комерційною метою, фактично в обмін на безкоштовне користування програмою.

На думку регулятора, наданої користувачам інформації було недостатньо і в ній чітко не розмежовувалося питання про дані, необхідні для персоналізації сервісу – зручної взаємодії з іншими людьми у соцмережах, та даних, що збираються для таргетування рекламних кампаній.

Регулятор тоді покарав компанію штрафом на 5 млн євро, зобов’язав припинити таку практику та опублікувати відповідну заяву на італійській сторінці компанії, а також поширити її для усіх італійських користувачів Facebook.

За висновком органу, їхнє рішення не виконали – заяву не було опубліковано і Facebook, хоч і прибрав твердження про безкоштовність платформи, під час реєстрації не надає чіткої інформації про збір та використання даних з комерційною метою, – повідомляє Європейська правда.

%d блогерам подобається це: