Важливо Події

Економічний ефект від діяльності НАБУ та САП – 2 млрд грн

Економічний ефект від діяльності НАБУ та САП у 2020 році сягає майже 2 млрд грн

Про це йдеться в звіті за ІІ півріччя 2020 року Національного антикорупційного бюро України

Розмір збитків, відшкодованих у кримінальних провадженнях, що розслідують НАБУ та САП, у 2020 році перевищив 1,14 млрд грн. Разом із тим, загальний цьогорічний фінансовий ефект від діяльності антикорупційних відомств сягає 1,93 млрд грн. Окрім безпосереднього відшкодування, він полягає у запобіганні вчиненню корупційних злочинів, стягненні застав підозрюваних, що порушили покладені на них обов’язки, та інших перерахуваннях до бюджету.

У ІІ півріччі 2020 року сума відшкодувань, коли учасники злочинів на етапі досудового розслідування добровільно відшкодовують завдану шкоду склала понад 370 млн грн. Як приклад, 750 тис. грн відшкодовано Бердянській філії ДП «Адміністрація морських портів України». Це — частина коштів, які ДП незаконно сплатило за непоставлене устаткування.

Упродовж минулих пів року 50 млн грн відшкодував колишній народний депутат України, якого слідство вважає організатором схеми з заволодіння майном Нацгвардії України на 81,64 млн грн., мова йде про Максима Микитася. Майже 1 млн грн повернув колишній т.в.о. гендиректора ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр», які він незаконно розтратив, виплативши премії частині співробітників підприємства. Ці кошти надійшли на спеціальний рахунок держбюджету.

%d блогерам подобається це: