Важливо Події

Facebook і Google зобов`яжуть платити податки в Україні

Нардепи в новому законопроекті прописали обов’язок «сервісів електронної комерції» сплачувати податок на додану вартість (ПДВ). Тому техногіганти, які не є резидентами, на кшталт Facebook, Google та Netflix, повинні будуть платити ПДВ з тих електронних послуг, які вони продають українцям.

Мова йде не про новий податок, а про сплату існуючого ПДВ. Цей податок мають сплачувати всі, зокрема і техногіганти, але зараз в українському законодавстві немає інструментів, щоб «адмініструвати цю діяльність. Ситуація, яка є — наші рекламісти повинні сплачувати ПДВ, а великі гіганти транснаціональні чомусь від ПДВ фактично звільнені.

Під час зустрічей з представниками Facebook та іншими великими компаніями , вони не заперечували, щоби сплачувати цей податок. В новому законопроекті передбачено полегшений механізм його сплати – віддалена реєстрація в електронному кабінеті, сплата у валюті, спілкування англійською мовою з нашою податковою службою.

Чи не перекладуть компанії цей податок на споживача, тобто чи не підвищать вони ціни, буде залежати від ринку.

“Той хто є фактичним платником податків або на кого перекладається це, залежить не від конструкції податку, не від наміру законодавця, а залежить від конкретної кон’юнктури на ринку — тобто як співвідноситься попит і пропозиція. Якщо мій товар не має попиту, я беру цей податок на себе, якщо має — я перекладаю на споживача», — розповів Данило Гетьманцев – пише detector.media.

%d блогерам подобається це: