Важливо Події

Вручили підозру “експерту” що допоміг заволодіти Медведчуку частиною “труби”

Виведення із держвласності частини трубопроводу «Самара-Західний напрямок» – у зловживанні підозрюється колишній експерт держпідприємства.

Про це повідомляє прес-служба офісу генерального прокурора

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури детективами НАБУ спільно зі слідчими Головного слідчого управління СБУ повідомлено про підозру у зловживанні повноваженнями особою, яка надає публічні послуги та веденні в оману суду або іншого уповноваженого органу колишньому заступнику директора ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 384 КК України).

За даними слідства, колишній експерт, перебуваючи на посаді заступника директора державного підприємства, діючи в інтересах приватної компанії ТОВ «Прикарпатзахідтранс», яка фактично володіє нафтопродуктопроводом «Самара-Західний напрямок», склала завідомо недостовірний висновок.

У подальшому цей висновок став підставою для прийняття у серпні 2017 року Господарським судом Рівненської області рішення щодо відмови у визнанні права власності на вказаний об’єкт за державою.

За рахунок купленого висновку експертизи було змінено статус цієї труби: експертиза визначила, що нафтопродуктопровід не є магістральним трубопроводом, а лише об’єктом магістрального трубопровідного транспорту. Це дало змогу оточенню народного депутата Віктора Медведчука в результаті рішень судів привласнити його. Активний процес привласнення тривав з 2015 до 2017 року, хоча розпочався набагато раніше.

%d блогерам подобається це: