Важливо Події

Рада підтримала законопроект про повернення конкурсів на держслужбу

Верховна Рада ухвалила в першому читанні й скоротила строки внесення поправок до законопроєкту №4531, який передбачає відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби.

Зокрема, планується передбачити, що конкурси на посади, які обіймають особи з контрактами про проходження служби на період дії карантину, оголошуватимуться: на посади державної служби категорії “А” – протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності законом, а на посади державної служби категорій “Б” та “В” – протягом дев’яти місяців.

При цьому вже укладені контракти про проходження держслужби на період дії карантину діятимуть до призначення на посаду особи за результатами конкурсу. Для посад державної служби категорії “А” такий термін не має перевищувати п’яти місяців із дня набрання чинності цим законом, а для посад державної служби категорій “Б” та “В” – протягом одного року.

Водночас спеціальну перевірку, встановлену законом “Про запобігання корупції”, пропонують не проводити стосовно осіб, які призначаються на держслужбу або в органи місцевого самоврядування не пізніше наступного робочого дня після припинення дії контракту на період карантину. Це виконуватиметься за умови, якщо стосовно таких людей уже проводилася спеціальна перевірка під час укладання контракту.

Нагадаємо: Як повідомлялося, пунктом 8 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», тимчасово, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, та протягом 30 днів з дня скасування цього карантину, зупинено дію положень законів «Про державну службу» та «Про центральні органи виконавчої влади» в частині проведення конкурсів на посади державної служби та призначення на посади державної служби за результатами конкурсу.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: