Важливо Події

Верховна Рада України посилила карну відповідальність за протидію журналістській діяльності

Сьогодні в другому читанні був проголосований законопроект #3633, що посилив відповідальність за перешкоджання журналістській діяльності.

Тепер штраф за умисне перешкоджання роботі журналіста буде нараховувати від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів, а отже може сягати більше 1 млн.грн.

Переслідування журналістів каратимуться штрафом до 2 млн.грн., а за такі самі дії вчинені організованою групою передбачається позбавлення волі на строк від 7 до 14 років.

На практиці за перешкоджання журналістській діяльності практично не карають. За власним досвідом активістів нашої громадської організації, представники поліції прибувши на місце не поспішають зупиняти дане правопорушення та відкривати кримінальну справу за даним фактом.

В серпні 2020 року невідомими був спалений автомобіль програми журналістських розслідувань «Схеми». Проте винні не були знайдені.

Наприкінці минулого року мережа Facebook видалила сторінку нашої громадської організації за фейковою скаргою, чим перешкоджає публікування інформації власних журналістських розслідувань.

Обставини складаються так, що даним законом зможуть «користуватися» тільки великі ЗМІ, що мають штат юристів які будуть постійно супроводжувати та наполягати на відкритті карних справ.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: