Фігуранта рейдерського захопленя підприємства в Закарпатті внесли в Миротворець
Юриста, що намагається заволодіти підприємством з видобутку золота на Закарпатті, внесли до бази «Миротворця» як загрозу національній безпеці.
соратника Олександра Ходаковського й одного із засновників організації «Патріотичні сили Донбасу», члена Центральної контрольно-ревізійної комісії Дмитра Зайцева внесли до бази Миротворець. У 2014 він був серед організаторів незаконного референдуму на Донбасі.
Дмитро Зайцев спеціалізується на послугах, пов’язаних з незаконним поглинанням підприємств і їхніх активів. Протягом 10 років підконтрольна йому компанія Cengart Financial INC намагалася заволодіти активами «Закарпатполіметали».
Разом з тим, Дмитро Зайцев фігурує в низці кримінальних проваджень по «обналу» та неправомірному заволодінні майном.
Дотичний разом з Олександром Маштепою до рейдерства універмагу «Україна». У 2009 році він був в.о. керівника державної компанії «Закарпатполіметали». Ця компанія збанкрутувала у зв’язку з величезною фінансовою вимогою з боку нікому невідомого офшору – Cengard Financial. Комітет кредиторів тоді очолив Дмитро Зайцев, адміністратором комітету був Володимир Гуртовий. І Зайцев, і Гуртовий тепер є адвокатами Lyndhurst Development Trading, яка й ініціювала проблеми в універмазі «Україна».
Вільно пересувається як на непідконтрольній території Донбасу, так і по всій території України. Профіль діяльності – банкрутство державних підприємств шляхом подальшого заволодіння майном, а також звичайне рейдерство.
У тіні бурштинового скандалу на Рівненщині – люди Ляшка
До курування нелегального видобутку бурштину на Рівненщині можуть бути причетні місцеві депутати від Радикальної партії Ляшка.
В інформаційному просторі за останній місяць про нелегальний видобуток бурштину не говорив нічого хіба що лінивий. Особливу увагу привернула Рівненщина, у часи середньовіччя відома як вотчина князів Острозьких, а тепер бурштинових князів «іспанців», «холиків» та інших «радикальних» кураторів.
Проблема незаконного видобутку бурштину існує не тільки в Рівненській області, але й в сусідніх – Волинській та Житомирській. На жаль, ці регіони не заслужили чомусь такої уваги. Чому?
Всеукраїнське об’єднання «Антикорупційний блокпост», активістом якого я є, вивчало ситуацію.
Аналізуючи хронологію перебігу подій, які стались у Рівному та області протягом останнього місяця, можна помітити певну закономірність. На початку березня «радикали» Олега Ляшка почали голосити про екологічну та економічну катастрофу на Рівненщині, проте дана проблема існувала уже кілька років. Розглянемо хронологію подій. 11 березня Рівненська обласна рада відправила у відставку свого голову – Володимира Ковальчука, депутата від Радикальної партії Олега Ляшка. Через кілька днів, 14 березня «десант радикалів» в особі народних депутатів Андрія Лозового та Ігоря Мосійчука висадився у Рівному для зустрічі з однопартійцями, про що написав Мосійчук на своїй сторінці у Фейсбук. Далі розгортаються події куди більш цікавіше. 18 березня вони проводять мітинг під стінами Рівненської ОДА, де звинувачують губернатора Віталія Чугуннікова, голову обласної поліції Сергія Максимова в кришуванні незаконного видобутку бурштину в області. Вперше громадськість дізнається про «смотрящого» «дядю Фёдора». Нібито карти розкрито, але не повністю.
Старателі Сарненського району не на камеру зізнаються, що депутат обласної ради від радикальної партії Олега Ляшка – Олександр Васильєв, більш відомий у вузьких колах на псевдо «іспанець», займається куруванням нелегального видобутку бурштину. Дивлячись на автомобіль Васильєва «Toyota Prado», хочеться поцікавитися: звідки така розкіш?! Колега однопартієць, народний депутат Ігор Мосійчук відкидає всі звинувачення у бік Васильєва, називаючи це «помстою влади». Разом з «іспанцем», депутат Сарненської районної ради Микола Клевака на псевдо «холик» створили організовану злочинну групу, яка контролює 70-80% видобутку бурштину в Сарненському районі. В того ж таки «холика» автомобіль «Toyota Prado» 2015 року, ціна якого близько 60 тисяч доларів. Таким статкам місцевих політиків можуть позаздрити навіть парламентарі. А 11 квітня увечері Рівненський адміністративний суд поновив Володимира Ковальчука на посаді голови обласної ради.
Боротьба за незаконний видобуток бурштину наберає обертів, тому не дивно, що багато хто хоче «встигнути» докласти своїх зусиль. Досить часто, прикриваючись популістичними гаслами, кожен хоче відірвати свій ласий шматок пирога. Так і у цьому випадку. Ймовірно, громаду Рівненщини чекає не одна «серія» багатосезонного серіалу «Бурштиновий апокаліпсис».
Для наочності – красномовна схема: