Актуально Події Розслідування

На відбудові України заробляє російська компанія, яку лобіює Червоний Хрест

Незважаючи на 9 місяців повномасштабної війни, в Україні продовжує вести свою діяльність російський бізнес. Одним з  яскравих представників є російська група компаній «Поліпластик», яка займається виробництвом водопровідних та інших труб.

На території України вони представлені  ТОВ «ТД «Євротрубпласт», ТОВ «Рубіжанський трубний завод» та ТОВ «Калушський трубний завод». Кінцевим бенефіціаром є російський олігарх  Мирон Горіловський. Щоб не потрапити під українські санкції та уникнути арешту активів, 25 липня 2022 року було формально змінено власника, компанію «переписали» на колишнього директора, громадянина України Ігоря Стрільця. Проте, такі дії, на той момент, вже були заборонені постановою КМУ № 187 від 03.03.2022 року «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації». Тому, ТОВ «ТД «Євротрубпласт» продовжує де-факто та де-юре володіти громадянин рф.

Правоохоронні органи розслідують кримінальні провадження. Зокрема, СБУ в Автономній Республіці Крим здійснює досудове розслідування за фактами фінансування громадянами рф дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

В рамках кримінального провадження за клопотанням Офісу генерального прокурора, арештовано корпоративні права, рухоме та нерухоме майно ТОВ «Рубіжанський трубний завод», ТОВ «ТД «Євротрубпласт» та ТОВ «Калушський трубний завод». Корпоративні права передано в управління АРМА.

Незважаючи на це, компанія ТОВ «ТД «Євротрубпласт» продовжує активно працювати на ринку України. Навіть більше, з початку року вони активно імпортують в Україну водопровідні труби, які виготовлені на заводах компанії в білорусії та росії.

Наша громадська організація дослідила, що після звільнення Київщини від російських окупантів, для відбудови водогонів активно використовувалися труби виробництва російської групи «Поліпластик». Зокрема з Києва до Ірпеня було прокладено 7 кілометрів водопровідних труб для водогону. Як нам тоді пояснили місцеві чиновники, проект фінансувався за кошти Червоного Хреста, тому які труби закуповувати вирішували вони. В Гостомелі аналогічна ситуація. Після деокупації Харківщини, постала така сама проблема як на Київщині, це негайна відбудова водогону. Одним з найбільших об’єктів був водогін в місті Ізюм. Тут теж фінансування відбувалося за кошти Червоного Хреста, і знову були закуплені водопровідні труби в ТОВ «ТД «Євротрубпласт», якою володіють росіяни. Дії посадових осіб Червоного Хреста не можна вважати випадковими, адже таку послідовність дій можна спостерігати всюди. В нещодавно звільненому Херсоні повністю відсутнє водопостачання. Червоний Хрест зголосився допомогти профінансувати роботи по відновленню водопостачання. Знову при відновлені водопостачання у Херсоні використовуються труби ТОВ «ТД «Євротрубпласт». Тому, ствердно можна говорити, що посадові особи Червоного Хреста лобіюють виробника водопровідних труб, яким володіють громадяни рф. Досить цікаво, що є багато українських виробників аналогічної групи товарів, проте в Червоному Хресті роблять вигляд, що повністю не помічають їх.

Складається абсурдна ситуація, коли наша країна бореться з повномасштабним російським вторгненням, а в тилу у нас продовжують російські компанії заробляти кошти. Цинічності ситуації надає той факт, що робиться це при активному лобізмі Червоного Хреста.

Саме дана організація з початку військової агресії росії щодо України зарекомендувала себе з неоднозначною позицією. З початку війни не могла домовитися про евакуацію мирного населення з окупованих регіонів. Представники Червоного Хреста не мають доступу до українських полонених на території росії. Проте дана ситуація їх не хвилює, адже немає навіть заяв із засудженням дій росіян. Інша справа, коли мова йде про російських полонених. В місцях де утримуються російські полонені, представники Червоного Хреста навідуються кожного дня. Представники організації пишуть скарги на депутатів та інших посадових осіб, про порушення правил утримування полонених російських солдатів в Україні.  

Зі сторони української влади теж не одноразово звучали звинувачення на адресу Червоного Хреста в неоднозначній позиції. Тому сміливо можна говорити про те, що в Україні організація займається освоєнням коштів. Цинічно вступаючи в злочинну змову з представниками рф, яким українські правоохоронці інкримінують посягання на територіальну цілісність України. Логічно можна задатися питанням, чи не виконує Червоний Хрест в Україні роль «вовка в овечій шкурі»?