Важливо Події

Регіоналу Зубику не вдалося оскаржити арешт на 14 га у Брюховичах

Шевченківський районний суд Львова відмовив ТОВ «Оріон-Експорт» у знятті арешту на дві ділянки у Брюховичах загальною площею 14,3 га. Одна з ділянок перебуває в оренді, а інша – у власності «Оріон-Експорту», – повідомляє видання dilo.net.ua

Фірма належить до групи компаній «Інтергал-Буд» львівського бізнесмена, колишнього нардепа Володимира Зубика. Компанія заявила про намір вести будівництво на цій території, але прокуратура підозрює, земля у незаконний спосіб вибула із земель лісового фонду.

У квітні цього року поліція розпочала розслідування щодо цієї землі. Ще у 2000 році Брюховицька селищна рада вилучила 14,3 га території Львівського лісопаркового господарства і віднесла їх до земель запасу. Після цього рада передала територію колишнього лісу ТОВ «Оріон-Експорт» в оренду на 50 років для будівництва відпочинкового комплексу.

Потім селищна рада поділила цю земельну ділянку на дві: 13,2 га та 1,15 га, більшу ділянку передала в оренду, а менша перейшла в приватну власність «Оріон-Експорт». Восени 2020 року, незадовго до приєднання до Львівської ОТГ, селищна рада затвердила містобудівні умови і обмеження для будівництва там відпочинкового комплексу та санаторіїв.

Відомо, що ТОВ «Оріон-експорт» звернулось до управління екології Львівської міської ради і повідомило про намір зрубати дерева й почати будівництво на землі.

Розгляд в суді

У обох скаргах представники компанії назвали однакові причини для скасування арешту ділянок. Мовляв, «Оріон-Експорт» не було присутнім при розгляді питання про арешт майна, а сам арешт нібито накладений необґрунтовано. Зокрема покликався на рішення господарських судів у 2002-2003 рр., згідно з якими ділянки були надані із земель запасу, а не із земель лісового фонду, і вони не відносились до земель рекреаційного призначення.

Також повідомляли, що компанія є користувачем землі на законних підставах і жодних дій щодо вони також повідомили, що «на даний час, жодні роботи на земельній ділянці не ведуться і в силу специфіки такої (ділянки – ред.), вона не може бути прихована, переміщена, зіпсована, пошкоджена, знищена чи перетворена».

На думку представника компанії, арешт фактично зупиняє підприємницьку діяльність «Оріон-Експорт». Інших активів, окрім цієї землі, фірма немає. Але має господарські зобов’язання перед контрагентами, виконання яких залежить від можливості користування цими ділянками. Ще прокуратура нібито не надала достатніх доказів для застосування саме такого заходу (арешту).

Прокуратура надала лише один аргумент на свій захист, зазначивши, що земельні ділянки у незаконний спосіб вибули із земель лісового господарства, у зв’язку з чим проводиться розслідування. А «Оріон-Експорт» має затверджено містобудівні умови для забудови, тобто у разі скасування арешту, не буде можливості зберегти ліс.

Саме тому суд вирішив, що доки триває досудове розслідування, запобіжний захід у вигляді арешту є правомірним.

Раніше повідомлялося, що сім’я заступника голови Львівської ОДА продає ділянку в Брюховичах за 1,6 млн грн.

%d блогерам подобається це: