Важливо Події

Голова НАЗК закликав Зеленського ветувати закон про фінансування партій

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков закликав президента Володимира Зеленського ветувати закон №5253-1 щодо фінансування діяльності політичних партій. Закон мав би відновити подання фінансових звітів, адже зараз це можна робити після закінчення карантину. Однак під час розгляду законопроєкту в другому читанні народні депутати внесли зміни, які можуть дозволити партіям приховувати свої справжні витрати.

«Реальне відновлення звітності політичних партій є дуже важливим інструментом для того, щоби припинити вплив фінансово-промислових груп на політику та створити ефективну політичну систему в Україні загалом. Проте введення в дію цього закону в такому вигляді лише стане на заваді цим цілям. Саме тому команда НАЗК закликає Президента накласти вето на цей закон для його подальшого доопрацювання Верховною Радою», – зазначив Новіков, – повідомляє abpost.info.

В НАЗК пояснили, що зараз закон має норми, які продовжують створювати передумови для непрозорої звітності політсил. Зокрема, документ:

  • не відновлює звітування партій, яке призупинили минулого року через карантинні обмеження.  При цьому зараз всі партії, представлені у Верховній Раді, отримують держфінансування за рахунок платників податків, проте жодна з них не подала звіту навіть за І квартал 2021 року;
  • дозволяє партіям звітувати не про всі свої фінансові зобов’язання. Зокрема, партії можуть звітувати виключно про зобов’язання, термін виконання яких уже настав і партія їх не виконала. Таким чином недоброчесні партії можуть пояснювати свої «сумнівні» витрати «простроченими фінансовими зобов’язаннями»;
  • дозволяє не вважати внесками на користь партії роботи, товари чи послуги, необхідні для протидії коронавірусу без визначення періоду дії цієї норми. Ця норма попри свою важливу ціль дозволить партіям ігнорувати встановлені законом ліміти на здійснення внесків та не відображати ці внески та відповідні витрати у звіті.

Нацагентство підготувало та направило Зеленському пропозиції щодо повноцінного відновлення звітування політичними партіями.

Раніше повідомлялося, що Волиньоблавтодор віддав компанії Шевченка 10 мільйонів без проведення тендеру.

%d блогерам подобається це: