Актуально Події

Бізнесмен Василь Хмельницький викупив столичний “Більшовик”

Компанія Дженерал комерс перемогла в аукціоні приватизації АТ “Перший київський машинобудівний завод”. Компанія погодилася купити завод за 1,42 млрд грн. Раніше експерти оцінювали приватизацію заводу Більшовик в два рази більше в понад 3 мільярди гривень.

Про це повідомляє прес-служба Фонду Державного майна України

Стартова ціна об’єкта становила 1,38 млрд грн. Конкурентами Дженерал комерс були компанія Інвест новації та компанія ІДК Каскад, яку пов’язують з ексдепутатом Віталієм Хомутинніком.

У Фонді держмайна заявили, що покупець має право перенести виробничі потужності заводу на його філію у Жашкові (Черкаська область).

Серед раніше заявлених умов приватизації заводу – збереження основних видів діяльності та погашення боргів на суму 500 млн грн (кредити, зарплати, держбюджет).

Також новий власник повинен буде інвестувати 57 млн грн у ремонт та модернізацію промислового майданчика заводу у Жашкові (Черкаська область).

Це перший успішний об’єкт великої приватизації за останні 15 років, заявляли у ФДМ. Останнім великим об’єктом приватизації була Криворіжсталь (зараз АрселорМіттал Кривий Ріг), додали там.

ТОВ “Дженерал Коммерс” пов’язана з групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Засновниками компанії є Володимир Долгополов, AB Pillar Holding (Сy) Limited та інвестфонд Ларам Сістем.

Офшорну компанію AB Pillar Holding (Сy) Limited ЗМІ неодноразово пов’язували із Хмельницьким. Вона, зокрема, фігурувала, у розслідуванні про активи бізнесмена в окупованому Криму. Довгополов є також засновником із часткою 9,99% компанії з управління активами “ЮДП ЕССЕТ Менеджмент”. Бенефіціаром останньої в держреєстрі вказаний Богдан Кабанець, який офіційно є співзасновником кількох компаній разом з Хмельницьким, а також відомий як колишній директор центрального офісу продажів його будівельної групи UDP.

У 2019 році бізнесмени Василь Хмельницький та Андрій Іванов оголосили про розподіл управління активами, після цього в управління Quarter Partners Іванова перейшли девелоперська компанія UDP та столичний аеропорт “Київ”, хоча UFuture Хмельницького залишився мажоритарним акціонером цих компаній.

Хмельницький та Іванов були співвласниками холдингу Kyiv Investment Group (КІГ), вони також були співвласниками ліквідованого банку “Хрещатик”. На початку 2015 року Хмельницький оголосив про продаж свого пакету акцій банку Іванову і вихід зі складу акціонерів банку.

У квітні 2016 року НБУ відніс банк “Хрещатик” до неплатоспроможних через недостатність ліквідності та капіталу.

У НБУ заявляли про наявність фактів, що до неплатоспроможності банк “Хрещатик” довели його акціонери. Зокрема, заступник голови НБУ Катерина Рожкова зазначала, що банк роками кредитував своїх акціонерів, і один із власників банку – Андрій Іванов побудував девелоперську бізнес-імперію за гроші комунальних підприємств та депозити населення. Після проведення діагностики банку з’ясувалося, що понад три чверті кредитно-інвестиційного портфеля “Хрещатика” – або близько 6 млрд грн – припадало на компанії, афілійовані з його приватними акціонерами.

АТ “Перший київський машинобудівний завод” (завод Більшовик) було засновано у 1882 році швейцарцем Яковом Гретером та інженером Філіппом Мозером. Це було одне з найбільших підприємств Східної Європи зі створення великого обладнання для переробки гуми, пластмас та їхніх відходів. Завод виробляв пластмасові труби, дерево-полімерні листи, ротори та циліндри та продукцію для Міністерства оборони СРСР. Після розпаду СРСР діяльність заводу почала різко спадати.

Наразі основний вид діяльності “Більшовика” – здавання приміщень в оренду, заявили у ФДМ. 80% майна заводу – в аварійному стані, із 20 цехів використовують лише три. Дохід за 2020 рік – 84,2 млн. грн. Збиток – 22,4 млн. грн. Борги заводу – понад 500 млн грн. Розташований біля станції метро Шулявська.

%d блогерам подобається це: