Актуально Події

В США на прикладі Коломойського розповіли про глобальну корупцію

Слабка законодавча база щодо захисту від глобальної корупції може спричинити бум підставних угод з придбання нерухомості заради відмивання коштів у невеличких містах Америки. Розслідувачі з видання Politico дійшли такого висновку проаналізувавши кейс “відмивання грошей” українським олігархом Ігорем Коломойським.

Автори видання дослідили історію невеличкого містечка Гарвард у штаті Іллінойс, яке стало “мішенню” охочих приховати свої статки магнатів.

“Місто Гарвард, штат Іллінойс, з населенням трохи менш як 10 000 осіб, — це крихітне містечко, рівновіддалене від Чикаго і Мілуокі. Ви, швидше за все, ніколи про нього не чули. Кращі дні Гарварду, як і інших міст цього регіону, минули десятиліття тому. Наприкінці 1990-х років велика телекомунікаційна компанія Motorola оголосила, що побудує нове виробниче підприємство в Гарварді. Будівля повинна була стати найбільшою не тільки в Гарварді, але і в усьому регіоні: об’єкт площею 1,5 мільйона квадратних футів, площею понад 320 акрів, поєднання офісу і заводу водночас”, — пише Politico.

Компанія Motorola заявила, що при ціні в 100 мільйонів доларів для управління підприємством буде потрібна приголомшлива кількість співробітників — п’ять тисяч осіб, щоб допомогти створити наступне покоління телефонів Motorola і вивести світовий ринок телекомунікацій у 21 століття. Проте, вже за кілька років після завершення будівництва нового заводу, приміщення стало непотрібним компанії.

Під час кризи 2008 року приміщення придбала інша компанія – Optima International, заплативши лише невелику частку суми, витраченої на будівництво заводу. Місто Гарвард отримало надію на інвестиції та нові робочі місця. Проте, сподівання були марні.

Як з’ясували розслідувачі, Optima International представляла цілу мережу компаній, що працювали в інтересах Ігоря Коломойського. Користуючись прогалинами в американському законодавстві та складним економічним становищем багатьох невеликих індустріальних міст США, компанія купляла проблемну нерухомість, збанкрутілі заводи та виробництва. Придбані заводи та виробництва так і не отримували інвестицій, приміщення залишалися пустими та поступово ставали занедбаними. Зрештою, завод у Гарварді, вже заборгував місту велику суму – неоплачені податки та енергопостачання. Очікується, що через занедбаність приміщення, його зрештою доведеться демонтувати, що стане додатковим тиском на бюджет невеликого міста.

За твердженням американських розслідувачів, ця мережа нерухомості використовувалася Ігорем Коломойським для легалізації та відмивання коштів, отриманих у незаконний спосіб. У відповідь на звинувачення Ігор Коломойський відповідає, що здійснював купівлю нерухомості за власні кошти та не був залучений до корупційних схем.

5 березня США запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського та членів його родини.

Раніше Міністерство юстиції США звинуватило Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім “відмивав” через компанії у США та світі. Натомість сам олігарх заперечив звинувачення та зазначив, що всі інвестиції “робив з власних коштів”.

%d блогерам подобається це: