Актуально Події

Фонд держмайна відмінив приватизаційний конкурс ОГХК

Фонд держмайна прийняв рішення про скасування приватизаційного аукціону АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, оскільки після перевірки отриманих заявок до торгів може бути допущено тільки одного учасника. Нова дата аукціону буде оголошена найближчим часом.

Про це повідомляє Економічна правда.

Зазначається, що найближчим часом ФДМУ ініціює збір аукціонної комісії для затвердження нової дати аукціону.

До Фонду держмайна надійшло 3 заявки для участі в аукціоні з приватизації АТ “ОГХК” – двоє з потенційних учасників подали неповний пакет документів.

“Процедура проведення аукціонів великої приватизації не передбачає можливості доопрацювання заявок, відповідно цим претендентам було відмовлено в участі в аукціоні.

В рамках чинного законодавства, аукціон з одним учасником відбутися не може. Фонд прийняв рішення про скасування аукціону 31 серпня та повторне оголошення дати проведення”, – пояснили у Фонді держмайна.

У відомстві додають, що, як і було заплановано, приватизаційний аукціон відбудеться у 2021 році.

“Наша мета – забезпечити максимальну конкуренцію на приватизаційному аукціоні “ОГХК”. Тільки так держава зможе отримати максимум надходжень від продажу компанії.

Перенесення аукціону дасть можливість потенційним учасникам доопрацювати документи та повторно направити заявки. Ми також очікуємо заявок від інших великих гравців ринку, які до цього моменту вивчали дані про “ОГХК”, але, за інформацією радника, їм не вистачило 2 місяців, відведених законодавством на підготовку, щоб завершити всі процедури аудиту та прийняти інвестиційне рішення. Нова дата аукціону буде оголошена найближчим часом”, – заявив заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейко.

“ОГХК – це привабливий об’єкт, зацікавленість в якому висловлюють багато міжнародних компаній. На етапі підготовки підприємством цікавилися кілька десятків потенційних покупців. З них 18 підписали Договори про конфіденційність з ФДМУ і отримали доступ до інформації для проведення дью ділідженсів і підготовки до аукціону. Більше половини активно робили дью ділідженси, візити на виробничі активи.

Вчора Кабмін змінив керівника ОГХК, за 5 днів до можливої приватизації. Ним став тимчасово виконуючий обов’язки голови правління Єгор Перелигін. В Фонді держмайна пояснили, що зміна тимчасового керівника відбулася в рамках планової ротації. Стартова ціна мала бути 3,7 мільярда гривень.

В червні Дмитро Сеніченко повідомляв, що приватизацією ОГХК зацікавилися більше 10 потенційних інвесторів. Велика частина – це міжнародні компанії з Індії, США, Японії, Австралії та інших країн. Чому за 3 дні до аукціону виявилося що немає претендентів не відомо.

Аналітики Антикорупційного Блокпоста зауважують, що причиною може бути пониження вартості державного об’єкту або ж намагання підіграти можливому конкретному гравцю. Адже в державному бюджеті передбачена стаття доходу від приватизації, зокрема ОГХК.

Раніше ми повідомляли, що ОГХК погруз в корупції за сприяння голови Фонду держмайна

%d блогерам подобається це: