
Експортні котирування на український ячмінь виросли до максимального рівня за місяць через стійкий зовнішній попит та низької пропозиції на внутрішньому ринку.
Необхідність покриття укладених раніше контрактів і активізація зовнішнього попиту з великою кількістю публічних тендерів призвели до дисбалансу цін на ринку українського ячменю.
Ціни пропозицій українського ячменю виросли до $240-245 за тонну FOB для поставок в серпні-вересні, додавши за тиждень понад $20. На базисі СРТ-Одеса ціни зросли на $18 за тиждень до $220-225 за тонну.
Пропозиція ячменю на внутрішньому ринку дуже обмежена, незважаючи на очікування рекордного врожаю в Україні в поточному році (близько 10 мільйонів тонн). Несприятливі погодні умови на території України зрушили початок збиральної кампанії і призвели до дефіциту пропозицій.
На ринку українського ячменю відзначається ціновий дисбаланс, коли ціни попиту на ячмінь звичайної якості вище, ніж на зерно з преміальними характеристиками, наприклад, для поставки в Китай. Так, ціни попиту на ячмінь для поставки в Китай не перевищують $220-225 за тонну FOB, що принаймні на $10 за тонну нижче, ніж для зерна регулярного якості. Зазвичай ячмінь для поставки в Китай котирується з премією.
Раніше повідомлялося, що власники землі можуть втратити неоформлені ділянки.