Важливо Події

Борги на енергоринку досягли 36,7 млрд грн

За два роки роботи нового ринку електричної енергії виникла заборгованість в 36,7 млрд гривень.

Про це повідомила колишня виконуюча обов’язки міністра енергетики Ольга Буславець.

“Галузь енергоринку в боргах, «як у морі: ні дна, ні берега, ні сну, ні спокою». Тільки уявіть собі масштабність проблеми: заборгованість оптового ринку електричної енергії, який працював до 1 липня 2019, становить 26,9 млрд грн, а нового – 36,7 млрд грн”, – повідомила екс-міністр.

За її словами, ситуація з заборгованістю на енергоринку ставить під загрозою синхронізацію української енергосистеми до ЄС.

“Цілком очевидно, що така ситуація на енергоринку – це виклик для національної безпеки України, адже блокує будь-які можливості галузі розвиватись відповідно до світових трендів. За таких невтішних умов ми ні до ОЗП не підготуємось, ні зобов’язання перед ВДЕ не виконаємо, а тим паче не отримаємо сертифікацію “Укренерго” для майбутньої синхронізації з ENTSO-E”, – додала екс-виконуюча обов’язки міністра.

Нагадаємо Ольшу Буславець звільнили з посади в.о. міністра енергетики за нібито зв’язки з основним гравцем на ринку електроенергії олігархом Ринатом Ахметовим.

Із 2000 року працювала в енергопостачальній компанії ВО «Донецьквугілля» на посаді інженер-економіст.
2003 — 2005 — бухгалтер, інженер 1-ї категорії ДП «Донецькенерговугілля».
З 2005 року працювала на різних посадах в Міністерстві вугільної промисловості України.
Колишня генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та навколишнього середовища Ольга Буславець у жовтні 2019 року була одним з розробників проекту постанови Кабміну, якою пропонувалося надати ТОВ «ДТЕК Східенерго» ціну на газ нижчу від ціни продажу «Нафтогазом» населенню та іншим захищеним споживачам (ПСО) на 46%-69%.

%d блогерам подобається це: