Актуально Події

ДБР зупинило канал контрабанди через поштового оператора “Преміум пакет”

Схема контрабанди товарів під виглядом простих посилок

ДБР перекрило один з найбільших в Україні каналів контрабанди техніки та брендового одягу.

Про це повідомляє прес-служба ДБР

Працівники ДБР спільно з Департаментом протидії контрабанді Митної служби продовжують спецоперацію по ліквідації одного з найбільших каналів контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів.

Щомісяця держава втрачала десятки мільйонів гривень.

Під час обшуків на центральних сортувальних станціях операторів поштового зв’язку та в підрозділах Київської митниці вилучено приблизно 30 тонн товару. Наразі ще триває його оцінка та підрахунок.

Один із поштових перевізників протягом тривалого часу завозив з-за кордону через столичний аеропорт великі партії товарів широкого вжитку, брендовий одяг, електротовари та підакцизні товари під виглядом простих поштових перевезень. Великі партії товару ввозились на територію України під виглядом відправлень для громадян України, які навіть не підозрювали про це. Всі «посилки» оцінювались до 100 євро, що дозволяло не сплачувати податки.

Тільки у липні цей поштовий оператор ввіз в Україну понад 150 тонн товару, не сплативши при цьому більше 30 мільйонів гривень податків та зборів.

Натомість організатори контрабанди брали у замовників гроші за перевезення товарів без митної декларації. Суми обраховувались залежно від групи товару. Техніка, зокрема телефони та планшети, мали чітко визначену ціну за одиницю, брендовий одяг мав визначену суму за кілограм. Потім ці товари потрапляли до магазинів, де реалізовувались за готівку.

Зараз працівники ДБР встановлюють коло причетних до схеми осіб, у тому числі серед співробітників Митної служби.

Нагадаємо, що 12 липня працівники ДБР провели обшуки на території митного поста «Бориспіль» Київської митниці. Під час обшуків слідчі вилучили приблизно 3 тонни високоліквідних товарів цього ж перевізника, які планувалось завезти на територію України без сплати митних платежів та зборів.

Що відомо про власників:

Власником поштового оператора “Преміум Пакет” є Олександр Акст. Його фірма, до слова, має відношення й до одного з колишніх керівників СБУ — Павла Демчини та злочинних схем «любих друзів» Петра Порошенка — Ігоря Кононенка та Олександра Грановського. Саме його називають одним з тіньових кураторів контрабанди на митниці від СБУ.

%d блогерам подобається це: