Важливо Події

Посадовці УЗ завдали понад 58,6 млн грн збитків на псевдоремонті дизель-поїздів

Судитимуть 15 посадовців “Укрзалізниці”, які завдали понад 58,6 млн грн збитків на псевдоремонті дизель-поїздів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Офіс генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт стосовно п’ятнадцяти осіб за фактами заволодіння коштами ПАТ «Укрзалізниця» в особливо великих розмірах, службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, підроблення документів, вчинених у складі організованої групи (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205-1 Кримінального кодексу України).

“Серед обвинувачених колишній виконувач обов’язків голови правління одного з підприємств, 100% акцій якого внесено до статутного капіталу АТ «Укрзалізниця» (з 2018 року – АТ «Укрзалізниця») та його колишні заступники; колишні та теперішні керівники підрозділів приміських пасажирських перевезень, а також начальники виробничих підрозділів моторвагонних депо регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця”, – ідеться у повідомленні.

За даними розслідування, службові особи АТ «Укрзалізниця» та її афілійованих підприємств заволоділи грошовими коштами акціонерного товариства під час організації проведення капітальних ремонтів дизель-поїздів, призначених для здійснення приміських пасажирських перевезень.

Зокрема, у період 2015-2016 років посадовці АТ «Укрзалізниця», із залученням фіктивних підприємств, склали та видали завідомо неправдиві документи про нібито здійснення модернізації більше 20 дизель-поїздів, достовірно знаючи, що жодних ремонтних робіт не могло бути проведено у зв’язку з відсутністю у підприємства-виконавця необхідних спеціалістів і обладнання. Це в подальшому стало підставою для переведення грошових коштів із рахунків ПАТ «Укрзалізниця» підприємству-виконавцю. При цьому більша частина суми опинилася на рахунках фіктивних підприємств.

Як встановили під час проведення експертизи, роботи з модернізації не проводилися, а внаслідок дій посадовців «Укрзалізниці» були завдані понад 58,6 млн грн збитків.

%d блогерам подобається це: