Важливо Події

Природні катаклізми б’ють по врожаях: ціни близькі до рекорду

Глобальні кліматичні катаклізми знищують посіви сільськогосподарських культур. Це загрожує зростанню цін на продовольство, які вже близькі до максимальних за десятиліття, повідомляє Bloomberg

На посіви, запаси продуктів і ціни негативно вплинули сильні морози в Бразилії, повені в Китаї і спека в Північній Америці. Дощі в Європі також викликали небезпеку грибкових захворювань у зернових і зупинили збір врожаю.

Бразилія
У найбільшій країні-виробнику кави, Бразилії, відбулися найсильніші за 20 років морози. Це вдарило по молодим кавовим деревам. Також країна переживає серйозну посуху та виснаження водоймищ.

В результаті на цьому тижні ціни на каву зросли на 17% і вперше з 2014-го перевищили $2 за фунт (2,2 кг). На країну припадає близько 40% світового врожаю кави сорту арабіка. Відзначається, що ці катаклізми матимуть довготривалий ефект і вплинуть на урожай навіть через два роки.

Китай
У ключовому регіоні Китаю зі свинарства відбулися повені. Вони вдарили по посівах кукурудзи і затопили свинарські ферми. Зараз ситуацію з повенями вдається стримувати, пише видання.

США і Канада
Спека і посуха спровокували сотні лісових пожеж на кордоні США і Канади. Це знищило с/г посіви і тимчасово заблокувало експорт зерна. В результаті ціни на яру пшеницю досягли максимуму за вісім років.

Індекс цін на продукти харчування ООН зростав протягом 12 місяців аж до травня. Він почав знижуватися в червні і зупинився на позначці +34% в порівнянні з минулим роком. Цей індекс вимірює міжнародні ціни на продовольчі товари.

“Те, що відбувається в одній частині світу, в кінцевому підсумку впливає на всіх нас. Деякі громади вже переживають жахіття змін клімату”, – заявила спецпосланець ООН і колишній міністр сільського господарства Руанди Агнес Калібата.

%d блогерам подобається це: