Актуально Події

Президент підписав указ РНБО за яким Мінстратегпром буде погоджувати спецдозволи на надра

Президент Володимир Зеленський своїм підписом ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони від 16 липня щодо стимулювання пошуку, видобутку та збагачення корисних копалин, що мають стратегічне значення для економіки та обороноздатности.

Відповідний указ опубліковано на сайті Офісу президента.

Так, РНБО схвалила перелік металічних руд та неметалічних корисних копалин за стратегічним значення для розвитку економіки та обороноздатности. До них віднесли 37 позицій: мідні, нікілієві, вольфрамові та інші металічні руди, а також барит, графіт, калійну сіль та флюорит.

Уряду доручено протягом двох місяців затвердити перелік надр зі стратегічним значенням, що надаватимуться у користування на умовах угод про розподіл продукції, шляхом проведення аукціонів з продажу спецдозволів на користування.

Також Кабмін щорічно до 1 січня надаватиме на розгляд РНБО актуалізований перелік стратегічних руд та корисних копалин.

Протягом двох місяців до Верховної Ради повинні внести на розгляд проєкт змін до Кодексу України про надра та передбачити ними критерії віднесення корисних копалин до стратегічних. Крім того, в спецдозволах на користування хочуть встановити вимоги щодо збагачення та переробки в Україні таким корисних копалин та заборонити продовжувати строк дії дозволів на користування.

Рада також розгляне зміни до законів щодо надання права Держгеонадра зупиняти дію та анулювати спецдозволи без звернення до суду з підстав їхнього отримання поза аукціоном за результатами апробації запасів корисних копалин без спецдозволу.

Також дозвіл можуть скасувати якщо користувач надр без поважних причин протягом двох років (для нафтогазоперспективних площ і родовищ – 180 днів) не приступив до користування надрами.

Інша причина – спричинив отруєння, радіаційне ураження, втрату працездатності, інвалідність чи смерть людей, що класифіковані як надзвичайна ситуація; значне забруднення довкілля.

Згідно указу, державне комерційне підприємство “Південукргеологія”, казенне підприємство “Кіровгеологія”, державне підприємство “Український державний геологорозвідувальний інститут” включені до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, під час опрацювання у Верховній Раді України проекту Закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” (реєстр. № 4020 від 2 вересня 2020 року).

ПАТ “Національна акціонерна компанія “Надра України” повертається в управління Кабінету міністрів України та відновлення Наглядової Ради компанії.

Внесено зміни до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 615 (у редакції постанови від 19 лютого 2020 року № 124), передбачивши: погодження Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерством економіки України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України спеціальних дозволів на користування надрами та внесення змін до них.

%d блогерам подобається це: