Важливо Події

Правоохоронці викрили протиправну схему оформлення документів морякам

Служба Безпеки України викрила масштабну схему оформлення дозвільних документів моряків через мережі агентів-посередників, які за винагороду «допомагали» морякам проходити регулярне підтвердження своєї кваліфікації, використовуючи, у тому числі, несанкціоноване втручання у державний реєстр, що фактично перебував у володінні сторонніх приватних осіб.

Про це повідомляє прес-служба СБУ

За даними слідства, держреєстр документів моряків та автоматизовані системи взяли під контроль сторонні особи, які мали доступ до цих ресурсів, хоча вони розроблялися та були придбані за державні кошти. Вони створювали морякам штучні перешкоди у самостійному проходженні тестування через особистий кабінет. Через це моряки були змушені звертатися до посередника, який за допомогою нелегітимного додатку завантажував їх документи у реєстр, забезпечував позитивне проходження тестування і кінцеве підтвердження кваліфікації без відвідування навчальних центрів, курсів чи проходження медичних обстежень.

Винагорода «агенту» за такі послуги становила від 3 до 8 тис доларів США залежно від посади моряка.

Орієнтовний розмір неправомірної вигоди, яку злочинці отримували щороку, сягав понад 150 млн доларів США.

В ході розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що правоохоронцями проведено обшуки в офісах, дата-центрах і за місцями проживання цих осіб. Вилучено реєстр і супутні автоматизовані системи, а доступ до них стороннім особам заблоковано.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення цим особам про підозру. Також вживаються заходи з метою остаточного повернення реєстру в управління держави та відновлення його стабільної роботи.

Також перевіряється причетність до схеми колишніх та діючих посадовців Державної служби морського і річкового транспорту України та Інспекції з питань підготовки і дипломування моряків.

%d блогерам подобається це: