Важливо Події

Глава МВС назвав попередню причину викиду газу на “Рівнеазоті” Фірташа

Попередньою причиною сталася у вівторок аварійної ситуації на ПрАТ “Рівнеазот” може бути відсутність модернізації обладнання в останні десятиліття і корозія трубопроводу.

Про це повідомив голова МВС Денис Монастирський на засідані Кабміну 21 липня

Він нагадав, що інцидент стався напередодні о 16:57 – в цеху неконцентрованої азотної кислоти сталася розгерметизація трубопроводу, внаслідок чого стався викид незначної кількості нітрозних газів на території заводу

“Уже через 26 хвилин персоналом витік газу було припинено. Внаслідок події призупинено роботу однієї ділянки цеху азотної кислоти, сам виробничий процес підприємства не зупинявся. Постраждалих, забруднення території не зафіксовано”, – сказалл Монастирський.

Глава міністерства також запевнив, що викид газу не становить загрози екології та населенню.

“Якщо ми говоримо про попередні причини, то саме підприємство функціонує з 1969 року, за попередньою інформацією, капітальний ремонт з заміною трубопроводів не проводився в останні десятиліття. Тому попередніми причинами можуть бути невідповідність трубопроводу заявленим характеристикам виробника, а також корозія ділянки трубопроводу. Остаточний висновок зробить комісія, яка функціонує на території підприємства “, – додав Монастирський.

Глава МВС додав, що за цим фактом Нацполіціей внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч 1. Ст. 273 КК (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або цехах).

За словами Монастирського, з метою недопущення в майбутньому подібних аварій запропоновано доручити Держпраці, ГСЧС і Мінекології провести позапланові перевірки всіх об’єктів першого і другого ступеня хімічної небезпеки.

Як повідомлялося, над підприємством “Рівнеазот” ввечері 20 липня з’явилася руда хмара через розгерметизацію трубопроводу в цеху азотної кислоти.

У свою чергу Державна служба з надзвичайних ситуацій (ГСЧС) запевнила, що загрози людям і навколишньому середовищу через викид газу немає.

“20 липня близько 17:10 поблизу м Рівне на території заводу ПАТ” Рівнеазот “в цеху виробництва азотної кислоти сталася розгерметизація трубопроводу з нітрозні газами. О 17:26 витік газів припинена. Жертв і постраждалих немає. Хімічно небезпечних речовин в повітрі не виявлено , загрози людям і навколишньому середовищу немає “, – говорилося в повідомленні.

Нагадаємо, ПАТ “Рівнеазот” з групи Ostchem Дмитра Фірташа за підсумками роботи в 2020 році отримало 4,62 млрд грн чистого збитку, тоді як 2019 рік завершило з чистим прибутком 4,07 млрд грн

Раніше Рада національної безпеки і оборони ввів персональні санкції проти олігархів Дмитра Фірташа і Павла Фукса. Проте яким чином завод Фірташа продовжує працювати не відомо.

%d блогерам подобається це: