Важливо Події

В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю та сигарет в супермаркетах

Продаж хочуть дозволити лише в спеціалізованих магазинах.

Народний депутат України Георгій Мазурашу зареєстрував 19 липня у Верховній Раді України законопроект №5805 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” щодо реалізації алкогольної та тютюнової продукції у спеціалізованих магазинах», який забороняє продаж у супермаркетах будь-яких видів тютюнових виробів та алкоголю.

Відповідно до цього законопроекту, пропонується дозволити продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, столових, тютюнових виробів електронних сигарет, рідин, що використовуються в цих сигаретах, пристроїв для нагрівання тютюну лише у спеціалізованих магазинах, де інші товари, крім перелічених, не продаються.

Як вважає ініціатор законопроекту, реалізація алкогольної та тютюнової продукції у торгових точках, де продаються продукти харчування та інші товари повсякденного попиту, сприяє тому, що громадяни можуть купувати цю шкідливу для здоров’я продукцію, не маючи початкового наміру її придбати – просто тому, що вона багато разів потрапляє на очі і спрацьовує рекламний ефект.

У разі порушення на магазини будуть накладатися штрафи у розмірі десяти прожиткових мінімумів – це 23 790 гривень.

Автор наголошує на тому, що цей законопроєкт необхідний для мінімізації негативного впливу на здоров’я людей зловживання алкоголем та курінням.

Пропозиція Мазурашу не сприяє вирішенню проблеми із зловживанням алкоголем і тютюном, натомість заганяє її «в тінь», відкриваючи шлях до контрабанди. А з огляду на те, що «слугу» пов`язують з королем контрабанди Іллею Павлюком, мотиви законотворця стають ще більш очевидними.

Раніше повідомлялося про підвищення податків на нерухомість

%d блогерам подобається це: