Важливо Події

Укрзалізниця розіграла тендер між постачальником та власним дилером

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» 9 липня за результатами тендеру замовила ТОВ Білоцерківський завод «Трібо» гальмівних колодок на загальну суму 24,77 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Про це повідомляє видання “Наші гроші“.

Цьогоріч завод-виробник «Трібо» поставить 97 478 композиційних гальмівних колодок 2ТР-11-01 за ТУ У 6-05495578.017-2001 по для вантажних вагонів по 254 грн. за штуку.

У 20192020 роках «Трібо» продавало такі колодки залізниці по 244 грн., у 2018 році – по 228 грн., а в 2017 році – по 143 грн. Отже, за чотири роки їхня ціна зросла майже вдвічі.

Нинішня тендерна документація дозволяла як азбестові, так і безазбестові колодки.

Нагадаємо, раніше «Укрзалізниця» вимагала на тендерах, щоб колодки були виготовлені з безазбестового прес-матеріалу Тр 98, причому на нього не розповсюджувалась примітка «або еквівалент». Анонімні фірми тоді писали, що цей матеріал є розробкою «Трібо».

Сума угод всього на 0,02% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 24,78 млн грн.

Дві фірми не допустили до аукціонів за несплату тендерного забезпечення. Це були ТОВ «Держпромзабезпечення» із колодками Cobra Treadguard виробництва компанії «Wabtec Corporation» (США) та ТОВ «РБС» із колодками виробництва АТ «Фрітекс» (Росія). При цьому тендерна документація наказувала учасникам керуватися постановою Кабміну від 30 грудня 2015 року №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації». У цьому документі серед усього іншого заборонено ввозити в Україну з Росії «8530100000 обладнання для залізниць або трамвайних колій».

Єдиним допущеним конкурентом було київське ТОВ «Трансдетальсервіс» директора Сергія Очкура з Хмельниччини, яке пропонувало продукцією того ж «Трібо». При цьому ніхто не знижував ціну під час аукціону. За даними системи «YouControl», раніше цим суперником під старою назвою «Букімед» володіла та керувала Ірина Михалік з Волині.

Кінцевим бенефіціаромзаводу-виробника «Трібо» через кіпрську фірму «Трібо Лімітед» («Tribo Limited») є Костянтин Єфименко, міністр транспорту і зв’язку, а потім – перший заступник міністра інфраструктури в уряді Миколи Азарова за часів Віктора Януковича.

%d блогерам подобається це: