Важливо Події

Рада прийняла в 1-му читанні “ресурсний законопроект” з підвищенням ставок окремих податків і рентних платежів

Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроект з поправками до Податкового кодексу та інших законів №5600 ( “ресурсний законопроект”) про індексацію окремих податкових ставок і підвищення рентних платежів.

Законопроект в першому читанні підтримали 264 народних депутатів при необхідних 226 голосах.

“Запропоновані зміни торкнуться тільки представників бізнесу, які протягом багатьох років звикли керуватися нормами, виписаними спеціально під них і для їх збагачення. Це, зокрема, стосується протидії” скрутки “та зловживанню відшкодуванням ПДВ, ставок екологічного податку на викиди вуглецю, найнижчих в Європі і світі, розміру ставок оподаткування за користування надрами. Окремі ставки податків, визначені в абсолютних величинах, не переглядалися з 2017 року. Це акцизний податок на алкогольні напої, рента за користування стільниковим радіозв’язком і інші “, – сказав міністр фінансів Сергій Марченко, представляючи проект закону в парламенті.

У свою чергу глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вказав, що комітет до другого читання запропонує поправки щодо термінів вступу в силу даних змін.

Законопроект, зокрема, пропонує встановити обмеження для великих платників податків на перенесення збитків минулих періодів, обмежити права великих платників податків на використання накопичених збитків минулих років, заборонити виїзд за межі країни керівникам підприємств з податковим боргом, скоротити граничні терміни реєстрації платниками ПДВ податкових накладних та термін на включення податкової накладної до складу податкового кредиту.

%d блогерам подобається це: