Важливо Події

НАБУ повідомило підозру брату Владислава Каськіва

Брата ексголови Державного агенства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва підозрюють в легалізації коштів шляхом придбання понад 700 земельних ділянок

Про це повідомляє НАБУ

“26 травня 2021 року детективи Національного антикорупційного бюро України за процесуального керівництва САП повідомили рідному брату колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами (далі — «Держінвестпроект») про підозру у створенні злочинної організації та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Дії особи кваліфіковано за ч.1 ст.255, ч.3 ст.27 ч.4 ст.28 ч.3 ст.209 КК України. Це – другий близький родич ексголови «Держінвестпроекту», задіяний в корупційній схемі з заволодіння коштами, виділеними на реалізацію національних проєктів” – повідомляє пресс-служба НАБУ.

Слідство встановило, що впродовж 2012-2014 рр. «Державна інвестиційна компанія», що перебувала у сфері управління «Держінвестпроекту», надала 259,2 млн грн позик двом приватним компаніям нібито для реалізації національних проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022». Ці компанії, як згодом встановить слідство, мали ознаки фіктивності та були підконтрольні керівництву «Держінвестпроекту».

Отримані кошти ці структури перераховували іншим компаніям-нерезидентам. У кінці ланцюга кошти опинилися на рахунках закордонних компаній на Кіпрі, бенефіціарним власником яких виявився рідний брат колишнього голови «Держінвестпроекту» Владислава Каськіва.

Згодом, ці кіпрські компанії придбали частки у статутних капіталах українських ТОВ, які впродовж 2013-2015 рр. скупили в громадян України понад 700 земельних ділянок у Закарпатській та Волинській областях загальною площею близько 1000 Га.

У липні 2020 року на зазначені земельні ділянки за клопотанням НАБУ та САП ВАКС наклав арешт.

У зв’язку із тим, що місце перебування підозрюваного брата ексголови «Держінвестпроекту» не встановлено, про підозру йому повідомлено в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України (залишено повідомлення про підозру за місцем його реєстрації та ЖЕУ).

НАБУ та САП встановлюють інших учасників злочинної організації. В тому числі триває комунікація з компетентними органами Панами щодо притягнення до кримінальної відповідальності колишнього голови «Держінвестпроекту» Каськіва, якого Генеральна прокуратура екстрадувала з Панами у 2017 році. Тоді він генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Каськів компенсував 7 мільйонів гривень в бюджет і нібито питань в правоохоронців до нього немає.

У жовтні на місцевих виборах Владислав Каськів був обраний депутатом Закарпатської облради за списком партії “Опозиційна платформа – За життя”.

%d блогерам подобається це: