Важливо Події

Створено Бюро економічної безпеки

Кабмін прийняв постанову про створення Бюро економічної безпеки, яке буде займатись усіма злочинами у сфері економіки.

Про це на засіданні уряду заявив прем’єр Денис Шмигаль.

“Друге питання з фінансово-економічного блоку – не менш важливе, я б його назвав навіть свого роду історичним для історії сучасної України: сьогодні уряд прийме постанову, якою буде створено Бюро економічної безпеки.

Воно отримає статус центрального органу виконавчої влади, і буде займатись усіма злочинами у сфері економіки”, – сказав Шмигаль, відкриваючи засідання.

За його словами, створення БЕБ – “нова сторінка у відносинах держави та бізнесу”.

“Це один із фінальних кроків на шляху ліквідації податкової міліції. Це закінчення часів силового тиску на бізнес. Це остаточний кінець “маскам-шоу”, це аналітичний підхід до розслідування фінансово-економічних злочинів”, – додав він.

Пізніше Кабмін прийняв відповідну постанову.

Експерт ГО “Антикорупційний блокпост”, член Громадської ради при Державній податковій службі України – Олег Рибальченко висловився з приводу створення Бюро:

“Вже майже рік пройшов з моменту отримання останнього траншу від МВФ, який був наданий, в тому числі, під гарантії створення БЕБ. Після візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена уряд України стрімко надолужує втрачений час і можливості. Наша громадська організація буде уважно спостерігати за процесом запуску і формування нjвоствореного Бюро. Ми сподіваємося що процес формування БЕП буде відкритим прозорим та зрозумілим для громадськості і наших міжнародних партнерів”.

Нагадуємо, що Бюро економічної безпеки України — це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави. Бюро виконує правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції. Його діяльність буде координуватися Кабінетом міністрів.

%d блогерам подобається це: