Важливо Події

Справа голови Укравтодору: НАБУ вручило підозру бенефіціару будівельних компаній

НАБУ повідомило про підозру бенефіціару групи компаній у наданні хабаря колишньому очільнику «Укравтодору».

13 квітня 2021 року НАБУ і САП повідомили бенефіціару групи компаній, що здійснюють свою діяльність у сфері дорожнього господарства на території України, про підозру в наданні колишньому в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України (далі — «Укравтодор») неправомірної вигоди, – повідомляє пресслужба НАБУ.

У ході слідства встановлено, що підозрюваний особисто та через підконтрольних йому осіб, систематично надавав «абонентську плату» керівництву «Укравтодору» в обмін на проявлення «лояльності» до його компаній. За даними НАБУ і САП, – це 575 тис. дол. США та 70 тис. євро упродовж 2017-2019 рр.

Зі свого боку колишній очільник «Укравтодору» сприяв компаніям підозрюваного в продовженні строку дії контракту з виконання робіт на окремих ділянках дороги М-05 Київ-Одеса, фінансування якої здійснювалося коштом кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках проєкту «Панʼєвропейські коридори». Крім того, керівник «Укравтодору» «не помітив» порушення графіку виконання робіт компанією підозрюваного, що дозволило уникнути сплати понад 9 млн євро штрафу.

Влітку 2020 року, в результаті спільної операції, проведеної детективами НАБУ з представниками Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща, за процесуального керівництва САП та Окружної прокуратури Варшави викрито злочинну групу на чолі з колишнім в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України.

У січні 2021 року матеріали кримінального провадження стосовно екскерівника «Укравтодору» скеровано для завершення досудового розслідування до Польщі, оскільки він є громадянином цієї держави.

Також слід зазначити, що Генеральним прокурором України в листопаді 2020 підписано угоду з Генеральним прокурором Республіки Польща про продовження діяльності створеної між антикорупційними відомствами спільної слідчої групи. Це дало можливість детективам Національного бюро, за сприяння Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща здобути нові докази причетності до протиправної діяльності окремих громадян України.

%d блогерам подобається це: