Важливо Події

Гендиректор “Dragon Capital” Томаш Фіала безпринципно наживається на “Мотор Січі”

Компанія, в якій працює дружина інвестбанкіра Томаша Фіали, представлятиме інтереси китайських інвесторів в суді проти України.

Свою думку з цього приводу висловив експерт Сергій Іванов :

“Забавно спостерігати за тим, як стрімко змінює вектор прогресивний та прозахідний колись бізнесмен Фіала, гендиректор «Dragon Capital», якщо на кону стоять великі гроші та можливість відкусити ласий шмат державного майна. Десь відразу зникає весь єврооптимізм та атлантичні стремління. Таке враження, що в цій країні будь-яка акула західного капіталу перетворюється на архетипового українського напіволігарха-жлоба, якого нічого, крім бабла, не цікавить.

Як відомо, два місяці тому Україна запровадила санкції стосовно компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), яка володіє 10% акцій компанії “Мотор Січ”, китайської компанії Beijing Skyrizon, яка хоче купити акції цього підприємства, а також пов’язаних із ними китайських компаній, що купили контрольний пакет акцій стратегічного підприємства «Мотор Січ». До цього згадана китайська компанія перебувала під санкціями США, у зв‘язку з чим порушувалося питання про ймовірність застосування США санкцій проти України в разі продажу високотехнологічного оборонного підприємства Китаю.

Купити «Мотор Січ» «підсанкційним» китайцям допомогала компанія Фіали, добре заробивши на угоді, а дружина самого Фіали, Наталія Фуклєва, надавала китайцям юридичні послуги на 3 млн грн – натуральний сімейний підряд.

Виявляється, що та ж сама Фуклєва буде представляти інтереси китайців, які хочуть отримати від України $3,5 млрд, у міжнародному арбітражі. 3,5 млрд. Це майже 100 млрд грн, тобто десята частина бюджету країни, від якої сім‘я Фіали знову непогано прикурить.

І все б було зрозуміло, якби сам Фіала, його медіаресурси та опініон-мейкери з його пулу не розповідали, як правильно боротися з корупцією та відстоювати національні інтереси. Але тут з’являється китайський товстосум і ми бачимо, наскільки все це для них не має значення. Той самий випадок, коли справи – набагато промовистіші, ніж слова. Набагато.”

%d блогерам подобається це: