Важливо Події

Азарову повідомили про підозру в держзраді

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у державній зраді прем’єр-міністру України у 2010-2014 роках Миколі Азарову. Підозра стосується розслідування Харківських угод, за якими Україна продовжила строк перебування російського флоту в Криму.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.

Азарова підозрюють в тому, що він у змові з експрезидентом Віктором Януковичем свідомо зашкодив інтересам держави під час укладання угоди про перебування російського флоту на території України. На думку слідчих, такі дії зашкодили суверенітету, територіальній цілісності, недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

У ДБР зазначають, що згода Азарова на умови продовження строку перебування флоту Росії на території України була нав’язана тодішнім російським президентом Дмитром Медведєвим. 

Після цього, додають слідчі, очільник українського уряду забезпечив погодження проєкту угоди органами влади та правоохоронцями без фактичного його розгляду уповноваженими органами.

11 березня Рада національної безпеки та оборони доручили Службі безпеки України перевірити обставини підготовки та ратифікації Харківських угод 2010 року, за якими Україна продовжила строк перебування російського флоту в Криму.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, СБУ має «з’ясувати обставини, у який спосіб 236 депутатів голосували з цього питання». Він наголосив, що якщо Служба безпеки «буде вважати за необхідне», вона має порушити провадження щодо цих людей за ст. 111 ККУ (Держзрада).

Після цього СБУ розповіла досудове розслідування підписання та ратифікації угод і нещодавно провела обшуки у Верховній Раді, Кабміні, МЗС та РНБО.

Колишній президент-втікач Віктор Янукович 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, підписав від імені України угоду між Україною та Російською Федерацією. Цим документом на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Насправді ж — штучно створив передумови для збільшення чисельності військ РФ та умови їх перебування на території України, зазначають прокурори.

Тому з 20 лютого 2014 року військовослужбовці Чорноморського флоту Росії, взаємодіючи з іншими підрозділами Збройних сил РФ, здійснили військову окупацію та подальшу окупацію півострова Крим. Це призвело до тяжких наслідків, зокрема порушення територіальної цілісності України, додають правоохоронці.

%d блогерам подобається це: