Події

Верховна Рада заборонила колекторам шантажувати боржників

За проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості (№4241) – у другому читанні та в цілому проголосували 274 нардепи.

Про це повідомляє видання dilo.net.ua

Даний закон є спільним документом, над яким працювали Уповноважений Верховної Ради України, Національний банк України та народні депутати України.

Закон дозволяє:

заборонити дзвонити боржнику з 20:00 до 8:00 години ранку, більше 2 разів на день;
заборонити повідомляти про борг третіх осіб;
заборонити вимагати від родичів погасити борги;
визначити термін “колекторська компанія” та зобов’язує Нацбанк вести їх реєстр;
становити вимоги до кредитодавців і колекторських компаній дотримуватися вимог етичної поведінки та правил взаємодії з боржниками;
передбачити відповідальність за порушення його вимог у розмірі від 51 до 102 тисяч гривень.

Колекторською діяльністю можна буде займатися лише після внесення до Реєстру колекторських компаній Нацбанку. Регулятор перевірятиме компанії та їхніх власників.

Також внесено заборону погрожувати та шантажувати боржників. Забороняється вводити в оману про розмір боргу, наслідки невиконання договору, дзвонити вночі та приховувати номер. Натомість, усі дані про колекторську компанію та її представника має бути повідомлено.

Про залучення колекторської компанії банки будуть зобов’язані повідомляти позичальників, а вся інформація про “третіх сторін” має бути на сайті та в місцях надання послуг.

Про порушення можна повідомити до фінустанови та Нацбанку.

Раніше повідомлялося, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про Бюро економічної безпеки України».

%d блогерам подобається це: