Важливо Події

Хто контролює тіньовий ринок спирту в Україні

На сьогодні більше половини ринку спирту і алкоголю в Україні знаходиться в тіні.

“На сьогоднішній день більше половини ринку спирту і алкоголю України (55%) — в тіні. Тільки на акцизі бюджет щорічно втрачає близько 10 млрд. грн. І це без ПДВ або інших податків. Якщо рахувати всі податки — то суми втрат можуть досягати 20 млрд. грн щорічно, — підкреслює Іван Ступак. — Офіційна середня споживча ціна на горілку в Україні в 2020-му склала 92,25 грн за пляшку об’ємом 0,5 л. У той же час, в інтернеті з легкістю можна знайти в продажі 5-літрові ємності з контрафактною горілкою за ціною 250 грн. Таким чином, літр горілки, що купується в мережі, коштує близько 50 грн”, – розповів Колишній працівник СБУ і консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони і безпеки Іван Ступак.

“В середньому, в окремих регіонах керівники правоохоронних органів отримували від спиртзаводів 1 гривню за кожен літр виробленого неврахованого спирту. Щомісяця частка силовиків могла досягати 200 тисяч доларів”, — запевняє Іван Ступак.

Експерт також повідомив, що на сьогоднішній день, всю українську спиртову галузь продовжує контролювати Олексій Чеботарьов. “Цей кримінальний авторитет (прізвисько “Чеба”), за часів президентства Януковича був “наглядачем” Укрспирту. З 2014 року він ховається від слідства в Росії. Також ця особа знаходиться в розшуку МВС. Це не заважає йому контролювати галузь і отримувати істотний прибуток. Після 2014 року відомий львівський бізнесмен і за сумісництвом на той момент народний депутат України (ВО “Свобода) — Ігор Кривецький (в кримінальному середовищі відомий як “Пупс”) зробив спробу переділу ринку спирту. Однак зазнав невдачі, і Олексій Чеботарьов зберіг свій вплив. Для розуміння обсягу його впливу приведу наочний приклад. У березні 2020 року, під час початку пандемії COVID-19, стрімко зріс попит на дезінфікуючі спиртовмісні речовини. Олексій Чеботарьов відмовився тоді відвантажувати спирт виробникам дезінфекторів, якщо його люди не отримають частку бізнесу у таких виробників , — підсумував Іван Ступак.

Раніше повідомлялося, що податкова провалила виконання бюджету.

%d блогерам подобається це: