Актуально Події

В Офісі Президента бояться виходу фільму про “вагнерівців”

Із наближенням виходу першої частини фільму міжнародного проекту журналістів-розслідувачів Bellingcat про провал операції із затримання групи «вагнерівців», які воювали та скоювали злочини на Донбасі, на Банковій дедалі частіше здають нерви.

Розслідування “вагнергейту” від Христо Грозєва, яке буде опубліковано незабаром, викликало в Офісі Андрія Єрмака абсолютно неадекватну реакцію, яка різко погіршила становище керівництва України в цій справі, – пише журналіст Юрій Бутусов.

Нагадаємо, що СБУ та ГУР МО спільно з американцями готували операцію більше року. Проте, на фінальному етапі її було зірвано – «вагнерівців» наприкінці липня минулого року затримали на території Білорусі місцеві спецслужби, після чого найманців передали Росії. Численні публікації у ЗМІ з приводу зриву операції містили підозри щодо осіб із оточення Зеленського, які були присутні 24 липня 2020 року на нараді в Президента, де доповідали керівники українських спецслужб. Серед присутніх — голова ОП Андрій Єрмак і перший заступник секретаря РНБО, голова комітету з питань розвідки Руслан Демченко.

Сам Андрій Єрмак дзвонив Христо Грозєву і намагався вмовити його не випускати фільм. Він хотів розповісти, що зради не було, що все це нібито збіг обставин. Пояснення по телефону таких суперрезонансних державних проблем в європейській журналістиці не прийнято – і інформація про таку дикість відразу ж набула розголосу, – зазначає журналіст.

За інформацією ZN.UA, наприкінці лютого Україну відвідав заступник голови МІ-6 Лі Лоуренс. Візит західного розвідника такого рангу до нашої країни — подія неординарна. Але на Банковій своєрідно скористалися приїздом високопоставленого співробітника британської розвідки.

Під час зустрічі на «острові» (штаб-квартира ГУР МО) керівник військової розвідки Кирило Буданов і заступник голови ОП Роман Машовець намагалися переконати Лі Лоуренса, щоб МІ-6 вплинула на Bellingcat («адже це пов’язана з вами структура») і не допустила виходу фільму. Та цього Банковій здалося мало. Через день високопоставленому британському розвіднику, цього разу в компанії із запрошеним на зустріч послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс, довелося вдруге вислуховувати від Буданова та Машовця настійні прохання Банкової.

У відповідь британці нібито сказали: хлопці, вибачте, нічого не можемо зробити, це мас-медіа, а в нас свобода слова.

Також представник Офісу президента зустрічався з екс-начальником ГУР МО Василем Бурбою і прямо шантажував його, погрожуючи розірвати договір оренди держдачі в Конча-Заспі, що належить Державному управлінню справами (ДУС), де проживала сім’я Бурби. Також Бурбу шантажували звільненням його брата з МЗС, а в обмін на відмову від всіх свідчень у справі обіцяли посаду посла в Австралії. Коли Бурба відмовився, ДУС з порушенням умов про повідомлення за місяць про розірвання договору, миттєво виселяє Бурбу з Конча-Заспи 22 лютого, при цьому директор санаторію Гурін передав текст цього незаконного рішення Бурбі, і воно також було опубліковано. Тобто, документ про незаконне виселення прямо показує причетність самого президента через підпорядковану йому ДУС в тиску на свідка звинувачення Бурбу. Крім цього Василя Бурбу позбавили держохорони і зараз він користується охороною посольства США в Україні, яку ті йому добровільно надали.

Складається враження, що глава ОП не розуміє, що “Ballingcat” проводить розслідування на весь світ не тому, що якийсь британський чиновник вирішив “мочити” Банкову. А тому що в Україні Офіс президента незаконно приховує від народу і західних союзників правду про провал захоплення терористів, і немає у західної громадської думки ніяких інших важелів, щоб показати свою оцінку цій історіі, – зазначає Юрій Бутусов.

Також журналіст Бутусов висловив співчуття теперішньому начальнику ГУР МО Кирилу Буданову з приводу того, що він як герой війни і справжній патріот вимушений виконувати політичні команди людей, які погано розуміють наслідки своїх дій , хаотичних наказів і вчинків.

Редакція сайту abpost.info буде слідкувати за продовженням цих подій і з нетерпінням чекає виходу фільму на Netflix.

%d блогерам подобається це: