Актуально Блоги

Конкурс з обрання керівника Бюро економічної безпеки може перетворитися на фікцію

В Україні стартував повноцінний процес створення Бюро економічної Безпеки. Новостворений орган буде займатися розслідуванням злочинів у сфері економічної безпеки.

У січні цього року Верховна Рада проголосувала закон «Про бюро економічної безпеки», а вже 12 травня 2021 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову про створення «Бюро економічної безпеки» (БЕБ). Головне завдання новоствореного органу полягатиме в запобіганні та протидії кримінальним правопорушенням у галузі економіки та фінансів держави.

Щоб орган запрацював, необхідно обрати його керівництво. Директор Бюро економічної безпеки України призначається на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України за пропозицією комісії з проведення конкурсу. До складу конкурсної комісії входитиме 9 чоловік: три представники делегує Рада національної безпеки та оборони; три кандидати подає Верховна Рада, ще трьох членів комісії делегує Кабінет Міністрів України.

Верховна Рада делегує своїх представників за поданням комітетів: 2  від комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, ще один від комітету з питань правоохоронної діяльності.

Парламентські комітети Верховної Ради уже обрали своїх кандидатів до складу комісії. Їх має затвердити Верховна Рада.

Перших два представники було делеговано від Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 28 квітня – адвокатку Галину Шевченко та аудиторку Людмилу Рубаненко. На загал про них відомо мало.

Відомо, що київська адвокатка Шевченко Галина Юріївна була делегована від Національної асоціації адвокатів України. Про неї відомо небагато: жінка закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство», а останнім її місцем роботи була посада юрист консультанта у Державній компанії «Укрспецекспорт». Матір Галини Шевченко –  Лідія Максимівна  указом президента Володимира Зеленського в 2020 році введена до складу Комісії з питань правової реформи.

Друга кандидатка Людмила Рубаненко є директоркою компанії «Аудиторська фірма «Харків» та  віце-президенткою Спілки аудиторів України. Разом з чоловіком Рубаненком Леонідом виступає бенефіціаром ряду підприємств: ТОВ  “П.А.Н.”, ТОВ “Харківська Перспектива”, ТОВ “Бассонеллі”, ТОВ міжрегіональна аудиторська фірма “Експертиза”, Корпорація “Консалтингова група “Рубаненко і партнери”. Була помічницею в депутата від Партії Регіонів у Верховній Раді 5 скликання Валерія Петросова.

Делегувала Людмилу Рубаненко ВГО “Спілка податкових консультантів України”, керівником якої є її чоловік Леонід Рубаненко. Чоловік був помічником народного депутата Верховної Ради 8 скликання, та члена комітету з питань податкової та митної політики Оксани Продан.

Комітет з питань правоохоронної діяльності підтримав кандидатуру від ГО “Волонтерський рух “Спільна мета”, одесита Олексія Ушакова до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки України. Раніше він працював  старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу протидії хабарництву (ГУ НП в Одеській області). У квітні 2020 року отримав адвокатське посвідчення. В кінці 2020 року заснував компанію «Ушаков і партнери» разом з Каспар’ян Артем Єрвандович. Доречі Каспар’ян помічник народного депутата від Слуги Народу одесита Артема Дмитрука.

Тепер Верховна Рада має проголосувати за включення цих людей до складу конкурсної комісії з обрання директора Бюро економічної безпеки. За які заслуги саме ці люди мають обирати керівництво новоствореного органу, пояснити тяжко.

На етапі створення нового органу потрібно дотримуватися прозорих процедур та формувати конкурсну комісію залучаючи людей із бездоганною репутацією, вибір яких не буде викликати у суспільства сумнівів.

Роман Портянко
аналітик ГО “Всеукраїнське об’єднання “Антикорупційний Блокпост”

%d блогерам подобається це: