Актуально Аналітика

Суд дозволив оголосити Шарія в міжнародний розшук

Шарія хочуть затримати, щоб доправити на засідання суду для обрання йому запобіжного заходу

Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримати блогера і лідера політичної партії “Партія Шарія” Анатолія Шарія, підозрюваного в державній зраді, для доставки в суд з метою розгляду обрання йому запобіжного заходу, повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в правоохоронних органах.

За даними джерела, рішення суд виніс 25 лютого, оскарженню воно не підлягає.

Як повідомлялося, в лютому Шарію було повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України – ч.1 ст.111 “Державна зрада” і ч. 1 ст. 161 “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”. Правоохоронці повідомили, що метою Шарія було загострення суспільно-політичної ситуації в Україні та розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ненависті всередині української держави.

За даними ЗМІ, Шарій проживає в даний час в Іспанії.

Його викликали для участі в допиті в якості підозрюваного, проте він не з’явився. Зараз Шарій оголошений в державний розшук.

1 березня Служба безпеки України в рамках досудового розслідування у справі блогера Анатолія Шарія виявила факт внесення завідомо неправдивих даних під час перереєстрації “Партії Шарія”, повідомила прес-служба СБУ.

Шарій також є в розшукових обліках МВС, як особа, що переховується від слідства. Датою зникнення вказано 16 лютого 2021 року.

%d блогерам подобається це: