Аналітика Важливо Події

Призначено нового керівника космічного агенства

Кабінет міністрів призначив новим головою Державного космічного агентства Володимира Тафтая.

З 2019 року Володимир Тафтай працював у Міністерстві економіки начальником управління координації космічної діяльності департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки.

Володимир Тафтай: біографія і статки
Публічний інтернет-простір знає про Володимира Тафтая небагато. Відомо, що він 1974 року народження. І місцем свого постійного проживання вважає місто Дніпро. Його дружина, Наталя Куряча, займається підприємництвом у сфері будівництва. Зареєстровані на неї фірми поки не спливали у якихось сумнівних тендерах чи оборудках.

Володимир Тафтай за природою державних процесів мав обійняти посаду голови Державного космічного агенства ще в 2019 році, коли брав участь у кадровому конкурсі і був на голову вищим за своїх конкурентів. В тому числі і переможця того конкурсу Володимира Усова. Тафтай ще за майже два роки до цього призначення переміг у змаганні за посаду голови Управління координації космічної діяльності Департаменту стратегічного розвитку сектора безпеки і оборони Міністерства економічного розвитку і торгівлі. І відчував себе цілком здатним очолити і Державне космічне агенство.

Тож цей вихідець з “Південьмашу” очікувано подав заяву про участь у конкурсі. Проте конкурс співпав вже з першими днями каденції президента Зеленського. І, відповідно, на горизонті в цей же момент намалювалося чимало інших претендентів. Тафтай спромігся дійти до фіналу конкурсу, в якому конкурував в тому числі і з нинішнім віце-прем’єром Олегом Уруським. Обидва програли Володимиру Усову. Подейкують, що він став головою Агенства завдяки остаточній співбесіді з тодішнім міністром економіки Міловановим, за яким, власне, і лишалося останнє слово. 

Усов, як і чимало інших чиновників “першого призову” президента Зеленського, виявився малоздатним до конструктивної державницької діяльності і черед недовгий час спікся, ставши фігурантом атикорупційних розслідувань. 

У листопаді 2020 Кабмін позбавив його посади і оголосив новий конкурс.

%d блогерам подобається це: