Актуально Аналітика

СБУ зайнялась Шарієм: оголосили підозру

Блогеру, який проживає в Іспанії, Анатолію Шарію повідомлено про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

За даними слідства, з 2012 року Шарій через соцмережі, електронні ЗМІ і російські канали сприяв структурам РФ в проведенні інформаційних спецоперацій. Блогер цілеспрямовано дискредитував українську владу, поширював маніпулятивну і викривлену інформацію про урядові ініціативи та події на сході України, заявляють в СБУ.

За матеріалами слідства, Шарій “вступив у змову з представниками РФ” в 2013-2014 році, перебуваючи за кордоном. Метою блогера була дестабілізація і загострення суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

В свою чергу Шарій в Telegram подякував СБУ за підозру, назвавши кримінальну справу “чистою політикою”.

Хто такий блогер Анатолій Шарій

Шарій – один з найпопулярніших політичних відеоблогеров в російськомовному сегменті YouTube. За даними онлайн-сервісу Tubular, майже 40% YouTube-аудиторії Шарія в березні-травні 2020 року склали користувачі з Росії.

В українському сегменті Telegram його канал входить в топ-10. Хоча як показує наше розслідування про Telegram, половина учасників не бути звичайними ботами. У Telegram Шарій регулярно репоста канали Леґітимний і Резидент, які, за версією СБУ, курируються російськими спецслужбами. А пости цих каналів регулярно ставали джерелом для Шарій.net.

Офіс Генпрокурора має намір екстрадувати підозрюваного у державній зраді Анатолія Шарія, який, згідно з відкритими даними, нині проживає в Іспанії.

%d блогерам подобається це: