Актуально Аналітика

Новий голова УЗ Олександр Камишін: робота на Ахметова, бізнес та суди проти Укрзалізниці

в.о. голови правління УЗ Олександр Камишин

Кабінет Міністрів звільнив Івана Юрика з посади виконуючого обов’язки голови правління державної Укрзалізниці та призначив замість нього радника міністра інфраструктури, ексменеджера СКМ Олександра Камишіна до кінця 2021 року.

При цьому Юрик продовжуватиме виконання своїх обов’язків на посаді члена правління, відповідального за фінанси.

Камишину 37 років, раніше працював в Рината Ахметова, Томаша Фіали. Останні два роки займається власними бізнес-проектами.

Освіта

Олександр Камишін закінчив НТУУ Київський політехнічний інститут та Міжнародний університет фінансів. У 2010 році отримав перший рівень Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) «Облік і аудит» і пройшов управлінські програми в бізнес-школі Insead (Франція).

Досвід роботи

Почав працювати Камишін у 2006 році. Спочатку він був аудитором в аудиторській компанії KPMG (до 2008 року), а потім продовжив кар’єру в Dragon Capital, де працював до 2012 року. Крім цього, у період з 2009 по 2012 року він керував Карловським машинобудівним заводом.

Найдовше – з 2012 по 2019 рік Камишін пропрацював у холдинговій компанії Ріната Ахметова SCM, де обіймав посаду інвестиційного менеджера і члена Наглядової ради транспортних холдингів групи СКМ. Паралельно він був членом наглядової ради Portinvest – ця компанія займалася розробкою та реалізацією інвестиційних проектів у портовій сфері та галузі управління транспортними активами, 100% якої належить згаданій вище SCM.

У червні 2021 року Камишіна призначили радником міністра інфраструктури: у відомстві він фокусувався на тарифній політиці й залізничній інфраструктурі.

Бізнес, інвестиції, власне видання

Оскільки про статки Камишіна поки що невідомо, бо не оприлюднено декларацію про доходи, розповімо про бізнес нового в.о. “Укрзалізниці”.

У січні 2020 року він, разом зі ще одним колишнім менеджером з компанії Ахметова Миколою Нестеренком, заснував інвестиційну компанію Fortior Capital зі статутним капіталом 1 млн. грн., яка спеціалізується на інвестиціях в інфраструктуру та аграрну галузь.

Крім цього, Камишін протягом 10 років (з 2011) був видавцем журналу Latifundist, а також ведучим YouTube-проекту “Латифундисти”, куди запрошував на розмови найважливіших гравців українського агроринку.

Однак, це не єдина його справа, пов’язана з аграрною сферою. Раніше у коментарі ЗМІ він розповідав, що йому належать аграрна компанія Grano Group, яка займається вирощуванням зернових і олійних культур, а також молочним тваринництвом. Являється власником групи агрокомпаній: ХК «Грано Груп», «Північноукраїнської агропромислової компанії», компанії «Колобок Агросервіс» Ріпкинського ХПП, «Грушів агро» та ін.

Посадовець повідомляв, що для уникнення конфлікту інтересів планує вийти з інвестиційного бізнесу, а решту активів передати в незалежне управління.

Скандали та можливий конфлікт інтересів

На офіційному сайті ТОВ Fortior Capital у числі партнерів згадується один з головних супротивників «Укрзалізниці» – VR Capital. Це саме та VR Capital, яка отримала права вимоги за кредитами УЗ до списку санкцій Промінвестбанку, який належить російському Внєшекономбанку, і тепер переслідує “Укрзалізницю” по судах і заарештовує її рахунки.

Серед клієнтів та партнерів компанії Камишіна ряд логістичних компаній, що активно користуються послугами Укрзалізниці. Зокрема компанії Лемтранс та її дочірня компанія Левада Карго.

Враховуючи бекграунд нового виконуючого обов’язки голови Укрзалізниці, буде цікаво спостерігати за його діями. Наявність конфлікту інтересів з колишніми роботодавцями та власними бізнес-інтересами наявна. Як він з цим буде справлятися покаже тільки час

%d блогерам подобається це: