Державна фіскальна служба у взаємодії з Державною податковою службою упередила внесення до системи електронного адміністрування ПДВ фіктивного податкового кредиту, який штучно створювався за допомогою ряду комерційних підприємств.
Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби
Таким чином зловмисники не змогли скористатися безпідставно сформованим податковим кредитом з ПДВ, тим самим зменшити свої податкові зобов’язання у розмірі 1 млрд грн.
“Ефективна система податкового контролю дозволяє своєчасно виявляти ризики та нівелювати спроби зловмисників завдати збитків державі та усім добросовісним платникам податків. Оперативне реагування на спроби внести у електронну систему відомостей про фіктивний податковий кредит з ПДВ дозволило не допустити крадіжку в держави 1 млрд гривень. Будь-які спроби вчинити подібні незаконні дії у сфері оподаткування отримають відповідну реакцію з нашого боку”, – зазначив Голова ДФС Вадим Мельник.
За оцінками експертів, щорічно за допомогою фіктивних операцій з державного бюджету зловмисники виводять понад 5 мільярдів доларів США.
“Незаконне відшкодування ПДВ протягом останніх років набрало чималих оборотів. Такі дії не можливі без сприяння та залучення в процес посадових осіб державної податкової та фіскальної служб. Для припинення таких операцій потрібна політична воля в країні, якої поки що немає” – зазначив аналітик ГО “Антикорупційний Блокпост” Роман Портянко.
В березні 2021 року Володимир Зеленський підписав закон щодо створення Бюро економічної безпеки, відповідальний за боротьбу з економічними злочинами. Він отримає відповідні повноваження Служби безпеки та Податкової міліції.
1 КОМЕНТАР
Коментарі закрито.